HRA O SHNILÉ JABLKO

Ačkoli český film Hra o jablko bývá zařazen do klasiky české kinematografie, nebude tento příspěvek ani o filmu, ani o jablku, bude jen a pouze o hnilobě, které požírá nejen společnost, ale i planetu, na které tato žije a budu rád, bude-li tento článek sloužit ke stejně hlubokému zamyšlení, jako film.

S rozvojem projektů a počtu továren, které mám možnost navštívit a procházet, mám možnost si potvrzovat, že činnost, kterou jsem se rozhodl vykonávat, dává smysl.

To, že nejsem sám, mi potvrzují lidé, se kterými o své práci mluvím, ale i ti, kteří ve světě zjišťují, že prevence vzniku odpadu, je nástrojem, který byl odklizen to nejtemnějšího koutu sklepů a skladů, s cílem na tuto možnost zcela zapomenout, protože by mohla změnit od základu průmysl, který z odpadu a plýtvání nejen žije, ale i roste.

Roste o to více, kolik „dobra dělá“

• Další barva popelnice
• Další akce na „Leontýnku“
• Další školka, v níž se děti učí jak pro dobro ekonomiky jedněch, ničit svět druhých
• Vytváření „odpadků“ z nových věcí

Od okamžiku, kdy jsme po více než roce realizace projektů, spustili portál, kde je možné zjistit, co INDUSTRIAL UPCYCLING je a nejenom to, můžete si stáhnout zdarma i elektronickou knihu, která Vám může pomoci pochopit nejen jak, ale i proč vzniku odpadu předcházet, nejen permanentně řešit, jeho narůstající množství a odvoz.

Od spuštění portálu www.inustrial-upcycling.cz uplynul necelý měsíc a během něj, si jeho stránky prohlédli uživatelé z více než 20 zemí. Možná se ptáte, k čemu jim je web napsaný v Českém jazyce. Prozradím Vám jedno tajemství, oni ho v češtině nečtou, ale vidí ho v Angličtině, Němčině, Indonéštině, Japonštině, Čínštině, Španělštině, zkrátka ve své mateřštině. Jak je to možné? Je to prosté, dnešní technologie umožňují nejen, ale hlavně, díky internetu, přeložit stránky online. Že jste to nikdy nezkoušeli, tak to zkuste, postup je zcela jednoduchý.

1. Jděte například na http://translate.google.com
2. Do levého okna umístěte zkopírovanou internetovou adresu stránky, kterou chcete přeložit a zvolte jazyk ve kterém je stránka napsána
3. DO pravého okna zvolte češtinu, nebo jazyk, do kterého chcete, aby stránka byla přeložena
4. Stiskněte tlačitko přeložit či translate

Výsledek není dokonalý, ale to nevadí, je srozumitelný. Jak to vím? Dostávám e-maily a telefonáty od lidí, kteří stránky navštívili a chtějí spolupracovat, či chtějí vědět víc a nejenom to.

Na sociálních sítích se objevuje téma PREVENCE VZNIKU ODPADU, INDUSTRIAL UPCYCLING a INDUSTRY 5.0, což jsou kromě prvního, obecného, pojmy, které jsem uvedl život. Co je ještě zajímavější, je však skutečnost, že slova a myšlenky, které prezentuji nejen ve svém blogu jsou potvrzovány i v ostatních zemích.

V USA a Velké Británii se dotazují, zda-li je recyklace v podobě v jaké je realizována, důvodem k rostoucímu objemu generovaného odpadu. Ve Francii, Bruselu a v jinak konzervativním Japonsku, proč prevence vzniku odpadu není podporována žádným z programů podpory podnikání.

Podobné otázky padají i na sociálních sítích, a to nejenom těch určených pro zábavu, ale i těch profesních.

Abych Vám usnadnil ověření slov uvedených výše, přikládám několik aktivních linků, které Vám nabídne vyhledávač google a to i přesto, že jsem si za umístění, ani pořadí nezaplatil.

https://www.google.cz/?gfe_rd=cr&ei=rh0wWPiTNubf8geUmZHwCQ&gws_rd=ssl#q=%22INDUSTRIAL+UPCYCLING%22
https://www.google.cz/?gfe_rd=cr&ei=rh0wWPiTNubf8geUmZHwCQ&gws_rd=ssl#q=%22INDUSTRY+5.0%22

Co to všechno znamená?

Svět se mění. Shnilé jablko přestává být problémem, přestává hnít jen proto, že nikoho nezajímalo. 82% sklizně se globálně nedostane ani do výroby, ani do obchodu, ani na stoly.

A ptáte-li se, co to znamená pro mne, rád Vám to povím. Mé kroky v následujících dnech budou mířit do Mladé Boleslavy, Prahy, Ostravy, Kopřivnice, Zlína a dalších destinací. Všude jsou firmy, které chtějí vědět víc a nejenom to. Jsou to firmy, které se chtějí změnit a jsou ochotny investovat čas a prostředky do tohoto procesu počínaje prvním iniciačním workshopem, který jim otevře oči pro další kroky.

Vybudovat svět bez odpadu a plýtvání je možná a jediné, co je třeba, je začít.

Těším se, že potkám i Vás.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář