I v těžkých botách se můžete vznášet

Je to již nějaký pátek, kdy jsem naposledy psal o hnutí E-MOTION. Zmiňoval jsem jej v souvislosti s cílem dokázat cestou napříč republikou, že E-MOTION a osobní čistá mobilita v podobě elektrické jednokolky není hračkou, ale realitou, na kterou nemusíme čekat na zítřek.

Není to tak dlouho, kdy skončili zimní olympijské hry pořádané v Jižní Koreji. Není to tak dlouho, kdy Ester Ledecká dokázala, to co žádná jiná žena před ní, vyhrát dvě zlaté medaile ve dvou různých disciplínách na zimních olympijských hrách.

Je šikovná, ale ruku na srdce, kdo z Vás, milovníků zimních sportů, nezkusil sjet stejný svah nejen na lyžích a snowboardu, ale i na bobech, sáňkách, igelitovém pytli, na běžkách, či prostě na svém pozadí kombinézy šusťákové, která tak pěkně v devadesátkách klouzala po sněhu.

Jsme přeci národem šikovných rukou a chytrých hlav.

Když jsem čas od času mezi prací, či svými jízdami zahlédl přenosy z Olympijských her, začal jsem si uvědomovat, že mi na nich něco schází a sociální sítě s internetem mi pomohli najít, co to bylo.

No přeci E-MOTION

Je to tak a ve svém pocitu jsem nebyl sám, jak ukazují záběry níže.

E-MOTION má totiž možnost, stát se prvním oborem, který nejen, že bude moci být zastoupen na obou hrách tedy letních i zimních, ale dokonce bude moci být zastoupen multioborově a o to by závody mohly být zajímavější.

Dovolím si v rámci dnešního článku naznačit obory, kde se E-MOTION může uplatnit, ale jsem si jist, že výčet není ani zdaleka úplný.

 1. Jízda do vrchu
 2. Slalom do vrchu
 3. Štafeta
 4. Skoky
 5. Jízda v boulích
 6. Crosscountry
 7. Krasoježdění
 8. Marathon

Podobné disciplíny budou moci býti aplikovány v obou typech olympijských her a za nejatraktivnější disciplíny osobně považuji ty, co jdou proti proudu, tedy například jízda a slalom do vrchu. Tím však nechci říci, že ostatní budou nezajímavé, ten kdo nezažil jízdu offroad na elektrické jednokolce nemůže pochopit specifika disciplín, ale jsem přesvědčen, že nebude z jezdců a jezdkyň schopen spustit oči.

Kdo ví, třeba si přijde zajezdit i Ester Ledecká, která myslím, že svou „multi oborovostí“ položila jeden ze základních kamenů novým disciplínám s E-MOTION spojeným.

Na závěr ještě přidávám video, které jako několik další vzniklo v době trvání Zimních Olympijských Her a ukazuje, že E-MOTION, dokáže změnit pohled na svět kolem Vás.

 

Komentáře
 • Kategorie
 • Můj blog

  Formulář