INupS – generujte profit, ne odpad

Ve světě i v tuzemsku je mnoho společností a podniků. Za svůj profesní život čítající již čtvrtstoletí jsem jich měl možnost poznat nemalé množství, a ač to tak nevypadá, mají všechny jeden společný rys. Všude se generuje odpad a téměř všude se souběžně i plýtvá.

Právě to mne před čtyřmi lety přivedlo na myšlenku, vytvořit si z kroků souvisejích s odstraněním těchto položek, podnikání a začít realizovat projekty, které by dokázaly, nejen, že změna je možná, ale i to, že je ekonomicky přínosná. Namísto odpadu, je totiž možné generovat profit a to je věc, která stojí za úvahu.

Za tu dobu jsem měl možnost pobývat na půdě mnoha společností zvučných jmen a to nejenom v tuzemsku, ale i zahraničí. Je zajímavé vidět a srovnávat hráče, kteří se nikdy nepotkají, ale i ty, kteří podnikají ve stejném oboru. BMW, ŠKODA AUTO, GZ MEDIA, IDEAL AUTOMOTIVE, FORSCHNER, LINDAB, RINA, OAKLEY, BRENTWOOD, FRONTIER COMPONENTS, LIDL, TESCO, MIXIT, ACCOR HOTELS, PRABOS, BROSE. ZODIAC AEROSPACE a mnoho dalších. Všichni jsou odborníky a špičkou ve svém oboru a svou každodenní činností dokazují a prokazují, že na čelní místo žebříčkú patří.

A i přesto, či možná právě proto, neusínají na vavřínech a snaží se stále učit a aplikovat nové, či osvědčené.

Z rozhovorů a jednání se všemi klienty a partnery vyplynula potřeba přenést tuto snahu do nové úrovně a umožnit tak multiplatformní, víceúrovňový nástroj, který by byl trvalým zdrojem nápadů, informací, ale i profitu, který dnes je v položce „ztráta“.

Tak postupně vznikala platforma INupS – pomocný nástroj, či zkratka k procesům INDUSTRIAL UPCYCLING.

První republikové setkání se bude konat 18.1.2017 v Praze a já věřím, že bude na začátku cesty, kdy INupS bude každý měsíc, či co 14 dní součástí plánu práce každého odpovědného manažera a vlastníka podniku, jehož zájmem je generovat profit a ne odpad.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář