Investice do životního prostředí

 

I takto se dá nazývat nekonečný příliv prostředků do nikdy nekončícího managementu odpadů. Slovo management se často ponechává i českém jazyce ve své původní podobě, a to i přesto, že svá synonyma v češtině má, Jedním z nich je ŘÍZENÍ a druhým SPRÁVA.

Právě druhé se v mnohých případech hodí lépe.

To mne napadlo, když jsem četl článek s názvem VÝDAJE NA OCHRANU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ V LIBERECKÉM KRAJI. Zprávu, jak je lepší článek nazývat vydala správa Českého Statistického Úřadu a je pod ní podepsána paní bakalářka Stanislava Riegerová.

Paní Riegerová pracuje na statistickém úřadě 35 let a svou práci udělala dobře. Přepsala čísla do textu bez snahy jim vzít jejich neosobní podobu.

Zůstal tak výčet vykazovaných faktů.

Zdůrazňuji výraz vykazovaných, protože právě taková čísla jsou, Nemusí mít nic společného s realitou, jsou jen součástí tabulek a formulářů.

Mne samotného upozornil na existenci zprávy google, kterého jsem před dlouhou dobou požádal, aby mi dal vědět objeví-li se někde na internetu, který sleduje výraz „Prevence vzniku odpadu“. Google mne upozornil i přesto, že doslovně se výraz ve skutečnosti neobjevil, objevila se jen jeho část a to ve větě, která je beze změny v článku použita hned dvakrát a to v nezměněné podobě.

„Hlavním účelem těchto výdajů je zachycení, odstranění, monitorování, kontrola, snižování, prevence nebo eliminace znečišťujících látek a znečištění nebo jakékoliv jiné poškození životního prostředí, ke kterému dochází při činnosti podniků.“

Přečtete-li si ji zjistíte, že obsah sdělení je odlišný.

Ne však slova, a proto GOOGLE reagoval

Stejně reagují mnozí lidé a čtenáři a s tím tvůrci vět, které plné zákony a zprávy počítají.

Lidé totiž přestávají s ohledem na množství informací vnímat skutečný obsah.

Já si to dovolím za pomoci této zprávy napravit.

Budu stručný.

4,1 miliardy dostal odpadový průmysl jako odměnu za svou existenci a správu stavu

Stavu, který znamená nutnost jeho další existence.

Růst objemu generovaného odpadu, znamená nutnost růstu prostředků, které stát, města i občané platí. Bude-li růst objem odpadu, Budou růst zisky odpadového průmyslu, který sami řídí.

Myslím, že nejpřesnější vyjádření je napsáno zlatým písmem nad jevištěm Národního Divadla v Praze, kde stojí nápis NÁROD SOBĚ

Ano, národ sobě

Ne nadarmo nesou mnohé odpadové vozy odpadových společností na sobě jiné nápisy, například ODPADY JSOU ZDROJE, jen zapomínají dodat podtitulek BOHATSTVÍ NAŠICH VLASTNÍKŮ.

Rád bych zmínil, že bude-li i nadále podporován odpadový průmysl způsobem nekontrolovaných rostoucích investic, bude naše zem a spolu s ní i naše ZEM velkou globální skládkou (na oběžné dráze již máme 170.000.000 ks vesmírného odpadu).

Není to však nutné.

Změna, která nic nestojí, nastane tehdy naučíme-li se vzniku odpadu skutečně předcházet, a to ve všech jeho podobách, protože pak už nebude důvodu, proč do nekonečna platit za jeho „správu“

Ta však nenastane, budeme-li poslouchat naše odborníky

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář