Jak dlouhá je cesta?

Přesně za 14 dní začne v Ostravě Vítkovicích další ročník logistické konference LOGISTICS RIDE. Sejdou se lidé, pro které logistika je víc, než jen pracovní zařazení, či oddělení. Sejde se rodina, která v minulých ročnících našla ČAS, ČLOVĚKA, a sama sebe.

Namísto na délku cesty, můžeme se ptát

UŽ TAM BUDEME?

Můžeme se ptát stále dokola, opakovaně a s každým dalším dotazem, bez ohledu bude-li, či nebude, zodpovězen, budeme cíli dál, bez ohledu na směr cesty.

Délka cesty není dána délkou cesty, ale těmi, kdo se na ní vydali.

Nejcennější z knih nemají obsah vepsaný v řádkách, ale v mezerách, které je odděluji.

Svět je jen tak velký, jak velcí jsou ti, co na něm žijí.

V době, kdy píši tyto řádky se za oknem rozednívá, přichází nový den. Hukot dopravy připomíná, a dává mi znamení, kdy vstát.

Sluch stal se mi zrakem, když ráno vstanu, abych vydal se na cestu

Neptám se kam. Jdu.

Není nutné se ptát, cíl byl dávno stanoven, a je uvnitř mého nitra.

Nezáleží na prostředku.

Nezáleží na počtu kol.

Tam kde mnozí hledají zítřek, již dávno jsou zaváty stopy mého včerejšku.

Ráno, ještě než vstanu, přehrávám si v hlavě prezentace, které mne čekají. Slovo za slovem ztotožňuji se s obsahem, který jsem stvořil proto, abych dával. Neptám se, zda-li dostanu. Na to není čas ani prostor.

Cesty nejsou dlouhé a krátké

Cesty jsou cesty

Vnímat je možné bosými chodidly, či pevnou obuví, nebo koly, kopyty koní.

Cesta

Pět písmen, které mohou znamenat nekonečno, či jen okamžik.

Uvědomění si, pomůže pochopit.

Netřeba se ptát, jen začít vnímat

Jedna cesta skládá se ze STA a přesto to je přehlíženo.

Nevím, zda-li jste si toho všimli, ale všechny příspěvky tohoto týdne jsou jiné, než ostatní. Je to možné způsobeno tím, že okamžik, kdy je píši, je od okamžiku, kdy si je budete moci nejdříve přečíst, vzdálen více než šest měsíců. Zároveň v době, kdy je píši, jsem před vydáním korigoval příspěvky psané před dalšími šesti měsíci což znamená, že jsem nyní právě vprostřed meandru času, kde důležité stává se nedůležitým a z obrů zůstala jen prázdná schránka na které pracují trpaslíci.

Proč cesta domů vždy uteče rychleji se budete moci dozvědět přesně za čtrnáct dní a já Vám přeji, aby do té doby každá z Vašich cest byla tou, kde nebude nutné se ptát

UŽ TAM BUDU?

P.S. I když byla konference LOGISTICS RIDE, stejně jako mnohé další odložena na září, obsah se nemění, naopak stává se potvrzením existence cest časem

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář