Jak kope mrtvá kráva

Dnešní příspěvek na mne doslovně vyskočil z denního online tisku. Tento mi oznamoval, že pracovníka jatek těžce zranila mrtvá kráva. Ne tím, že by se na něho svalila, ale tím, že ho kopla do hlavy. Nevím, zda-li bolestivější byl náraz kopyta do lebky, nebo vysvětlování lékaři.

Ač se to nezdá, dokáží mrtví výrazně ovlivňovat životy živých.

Když jsem tuto myšlenku použil poprvé, posluchači jen nevěřícně kroutili hlavou.

Přestali až tehdy, když jsem se zeptal v jak starém domě bydlí.

Přestali až tehdy, když jsem se zeptal, kdo vybudoval stát v němž žijí.

Čas plyne a není v lidských silách jej zastavit.

Dokonce to prý není ani v silách božích, což nemohu posoudit nejsa bohem.

Čas plyne stále stejnou rychlostí a je zvláštní, jak s přibývajícími časoměřicími přístroji, zdá se nám, jako by ubíhal čím dál rychleji. Zatímco dříve jsme o autorech knih často četli až po jejich smrti, dnes vyvojáři aplikací, kterými zásobujeme své telefony, potkáváme na základních školách a ty nejlepší na přednáškách, kde nás učí, jak žít.

Jen dva dny předtím, než kopla mrtvá kráva, se podařilo smazat za stovky milionů vytvořený systém státní správy zajišťující transparentnost výběrových řízení a zakázek. Zmizela historie a tak, aby bylo vůbec možné něco udělat, rozhodlo se, že se pojede po staru.

S bílými obálkami obsahujícími všimné a vítezné.

První související s druhým.

A poskytovatel, tedy ten, jenž na základě přání zadavatele, zatáhl za brzdu transparentnosti, nyní na oko pláče, než slíbené prostředky za mlčení dorazí na připravená zahraniční konta.

Přibydou další mrtvé krávy.

Další zdroje nebezpečí, které nevyplývá z nákazy zdravotní, ale psychické.

Co kdyby lidé začali myslet?

To se nesmí dopustit.

A co teprve, kdyby si chtěli zkontrolovat to, co si zaplatili. Zrovna teď před setkáním velkého mluvky s velkým zlodějem, víte co by to stálo umlčet komáry, co i přes svou malost, dokáží tak neuvěřitelně otrávit život?

Mrtvá kráva kope bolestivě a mám obavu, že důsledkem jejího nekontrolovaného chování bude smrt.

Bez kontroly, to nejde.

Rozdávání červených průkazů znamená kastaci podobnou kastraci.

Jen dva dni před napsáním tohoto příspěvku se celá politická smetánka naší společnosti shodla na zákoně, který dává policii pravomoc vypnout na dobu až 90 dní libovolný web. Stačí jen, aby se nelíbil, či ukazoval něco, co není po vůli policistům, či těm, jejichž chleba jí.

Dříve se zavírali tiskárny, když bylo třeba zavřít ústa. Dnes přestřihnou se dráty ke svobodě.

Ti kdo sledují stránky www.industrial-upcycling.cz dobře ví, že v pravidelně nepravidelných cyklech probíhala snaha umlčet i tento web. Snaha o to intenzivnější, čím aktuálnější, či osobnější témata se objevovala.

Jsem tedy zvědav, jak dlouho bude trvat a pan (ne) majitel iDNES ukáže i na mém vlastním, zaplaceném webu, jak vypadá svoboda slova. Na tom svém to ukázal tak jasně, že bylo jediným řešením odejít a začít jinde a znova.

Dejte si pozor.

Mrtvá kráva kope tvrdě a pojišťovna Vám smrt způsobenou mrtvým neuhradí.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář