Před několika měsíci bylo v naší rodině objeveno mandlové mléko. Bylo nalezeno díky internetu, zakoupeno díky obchodnímu řetězci, ochutnáno, vychváleno, aby bylo zase zapomenuto. I přesto mi vrtalo hlavou, jak je možné podojit „ořech“.
Na celou záležitost jsem zapomněl ve víru práce, aby se v den psaní tohoto příspěvku zase objevila na mé obrazovce a dala podnět k napsání tohoto příspěvku.
Během jednoho dne jsem totiž získal hned dvě odpovědi a jsem na vážkách, které uvěřit.
První zdroj věrohodně a ve všech detailech odkazuje a ukazuje na systém dojení ořechů, který mám s tvorbou mléka spjat. Druhý pak na jejich drcení, mixování a dochucování, jež jsou mi v souvislosti s „výrobou“ mléka naprosto cizí.
Nyní je na Vás se rozhodnout, kterému z obou příspěvků věřit.
Zde je číslo jedna, dojení
Zde je číslo dvě, mixování
Je možné, že má nejistota pramení ze situace, která aktuálně probíhá na naší politické scéně. Týká se pana premiéra a jeho (ne)vlastního Čapího hnízda. Tento článek je psán téměř dva měsíce před jeho vydáním a podaří-li se mi vyšetřit čas na napsání dalších šesti článků, pak dosáhnu časové kapsy v rozsahu dvou měsíců, což u mne vyvolá touhu, dosáhnout tří.
Vrátím-li se však zpět k tématu které v polovině listopadu hýbalo nejen tuzemskými médii, pak je nasnadě se ptát Jak se dojí čáp? Na první pohled nesmyslný dotaz, na ten druhý již roky diskutované téma, ke kterému byly již vydány stovky článků s jediným výsledkem.
Nikdo, Nic, Neví.
Zajímalo by mne tedy, na co máme slovutnou akademii věd, na co vědce, odborníky na ptačí populaci, když ani takovou základní věc nedokážeme osvětlit.
Nemůžeme přeci očekávat od policie, či vyšetřovatelů, aby se vyznali ve fyziognomii každého ptáka, navíc měnícího peří a podobu vždy dle toho, s jakou samičkou právě toká.
Není to lehké.
Nemůžeme za vinu dávat ani soudcům a žalobcům, kteří neví, co si štěbetají vrabci na střeše, přeci jen dospěli zatím do fáze, že je lepší mít vrabce v hrsti než holuba na střeše.
Dnešní příspěvek bude kratší než jiný, ale i tak doufám a věřím, že nejen mně, ale i Vám pomůže odpovědět na otázky, o kterých se dlouho mluví jen proto, aby se na skutečný důvod jejich položení co nejdříve zapomnělo.