Jak přežít bez České pošty

Tak jsem se dozvěděl, že Česká pošta byla vyřazena z výběrového řízení pro Českou poštu. Prý nedodala. Nepřekvapuje mne to a čekám, že organizátor tohoto bezvýznamného výběrového řízení“ bude mít za několik dní ve schránce lísteček se zprávou. Z důvodu nepřítomnosti nedoručeno, vyzvedněte osobně“

Zde je link na originál zprávy, která vyšla v deníku bývalého ministra financí, muže beztrestného jak lilie, budoucího prezidenta naší republiky. Celý článek nese následující titulek

Česká Pošta na příštích pět let nedostala licenci

Co to znamená?

Téměř nic, protože stát jistě bude stejně akční jako v případě odstraňování nebezpečných a dnes již déle než měsíc nepovolených bilboardů, či boje proti cigaretovému kouři, či dokonce boji proti rakovinotvornému tuzemskému rumu, řepce, či hnojivům, které nejen že zabily na polích vše živé, ale prostřednictvím potravinového řetězce pomáhají rakovině a dalším „parazitům“ dobře participovat na tělech společnosti, která trpělivě poslouchá s ohnutými zády, vše co jim vašnost předhazuje, jen když bude na pivo.

Co to znamená?

Téměř nic. Pan generální ředitel Elkán, bude i nadále pobírat svou mrzkou měsíční půlmilionovou mzdu a lidé jeho managementu budou i nadále křičet, že potřebují pro své zaměstnání nové notebooky, mobily, vozy a pošťačky budou i nadále tahat neustále těžší tašky v nichž poměr poštovních zásilek v poměru k reklamním a nevyžádaným bude i nadále klesat pod úroveň 10% na kterých jsou nyní.

Co to znamená?

Téměř nic. Namísto balíků na které po jejich avizaci celý den doma čekáte a vzali jste si dokonce volno z práce, budete i nadále nacházet ve schránce lísteček s upozorněním, že I PŘES VEŠKEROU SNAHU SE VÁM NEPODAŘILO ZÁSILKU DODAT A MUSÍTE SI I VYZEDNOU NA POBOČCE.

Co to znamená?

Téměř nic. Protože i nadále se budou za miliony vypisovat výběrová řízení pro jednoho účastníka, který ví, že i nečinnost pro něj znamená víc, než pohyb, protože stejně bude výhercem a to i když prohrál.

CO BY TO MĚLO ZNAMENAT?

To je už zcela jiná otázka a na tu mám jasnější odpověď

Na poštovní trh a to až do úrovně psaní by se měly konečně dostávat i firmy a hráči, kteří to s činností, která je živí, myslí dobře a nejsou „motivování“ sponzorem jménem STÁT. Kromě jiného to znamená, že jsou si dobře vědomi, že nejsou zdaleka sami a proto, aby měli zisk musí odvádět práci lépe, než to dělají druzí.

Poštovní schránky v domech, budou zase po dekádách absence jiné, než reklamní korespondence v sobě nést dopisy a pohlednice. Že se zvonků u dveří se dotkne ruka doručovatele vezoucího objednaný a předem avizovaný balík, jehož doručovatel se strefí nejdříve do hodinového a postupně i půlhodinového, a nakonec desetiminutového okna.

Namísto bezzubého a nitkami řízeného ředitele a managementu, začnou vést Českou poštu odborníci, kteří dokáží nejen prezentovat prezentace vytvořené někým jiným a upravené tak, aby se líbily, ale budou schopni firmu a procesy skutečně řídit.

Namísto investic do zbytečného vozového a počítačového parku, bude jasně analyzováno, co přináší a co nepřináší hodnotu a v rámci VSA bude provedena rychlá změna vedoucí ke zvýšení efektivty a to hlavně na úrovni lidí, kteří skutečnou hodnotu přináší, ne těch co o ní jen mluví.

JAK TO DOPADNE?

Pan ředitel dostane ministerské, či politické křeslo na nekonečné dráze politické dráhy. Do černé díry České pošty budou nality další miliardy, aby se rozpustily a pak zase spojily na soukromých účtech tahačů nitek a vše zůstane, jako to bylo, Jen ta licence, bude vyhodnocena jako stejně užitečná, jako bezpečností prověrka hradního kancléře, či čistý štít nezloděje.

Ještě dlužím odpověď na otázku v nadpisu.

SNADNO, protože to co nefunguje, nebudete ani postrádat.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář