Jak vypadala první Noc Nerdů?

V noci ze 16 na 17 listopadu 2019 se konala v Praze na Smíchově první tuzemská NOC NERDŮ. Tento formát vznikl před třemi lety v Dánsku, v komunitě lidí, kteří spolu pracovali a žili, a protože jim tento formát připadal zajímavý rozhodli se ho šířit do světa stejnou formou i v zahraničí.

Jak jsem již psal, byl jsem jedním z mluvčích a jsem na to náležitě pyšný.

Nebál jsem se tématu, ani svého vystoupení, měl jsem obavu z něčeho jiného, už dobrá dvě desetiletí jsem totiž neponocoval takto dlouho, natož abych přitom musel aktivně přemýšlet.

Jak sami vidíte z programu byl jsem naštěstí zařazen hned na začátku, jako druhý mluvčí a jak je mým zvykem byl jsem na místě s malým (několikahodinovým) předstihem, nejen proto abych se naladil na správnou vlnu, ale i proto, abych mohl nanosit a umístit uvnitř vybavení, o které mne organizátorka požádala.

Byla to nejen MÁ PLANETA ale i výrobky tvůrců INDUSTRIAL UPCYCLING, včetně těch několika mých vlastních.

Díky Martinu Pácovi z firmy www.mpvinyl.cz se nám navíc podařilo vytvořit v předvečer 30 výročí SAMETOVÉ REVOLUCE pro příchozí zvláštní a unikátní přivítání, které učinila tvář pana Tomáše Gariqua Masaryka, prvního Prezidenta Československé Republiky a z čeho jsem měl radost byla skutečnost, že ho poznali nejen čeští, ale i zahraniční návštěvníci, kteří se dělili v účasti půl na půl.

Radost mi též učinila skutečnost, že dva z návštěvníků si přišli poslechnout právě mou přednášku, znali mne totiž jen a pouze z LINKEDIN a proto byli zvědavi, zda-li jsem skutečně takový blázen, jak jim připadá z mých příspěvků, článků a komentářů.

Prý jsem nezklamal

Můžete to posoudit sami.

Omlouvám se za sníženou kvalito obrazu a zvuku, porucha není na Vašem přijímači, ale je způsobena tím, že k záznamu používám svou pracovní akční kameru, na kterou zaznamenávám například procesy, které máme zájem modifikovat a zefektivňovat.

Zatímco první část zaznamenává mou prezentaci zaznamenává ta druhá otázky a odpovědi, a právě ty mne přivedly k tomu, že ve mně tu noc dozrála myšlenka na vlastní formát konference.

A s formátem přišel i název

OTÁZKY a ODPOVĚDI

Ne, že bychom konferencí neměli dostatek, ale většina z těch, kterých se mám možnost účastnit a často na nich mám možnost i vystoupit, totiž postrádá to, co jsem uvedl v názvu.

Většinou na jedno ani na druhé, nezbývá čas.

Nezbývá kromě jiného proto, že mnoho mluvčích neumí své myšlenky předat v čase, který jim byl dán a když, často to nečiní způsobem, který by publikum zaujal natolik, že by se v nich projevila touha dozvědět se víc.

Ale pro mne je přesně tento aspekt důvodem, proč se konferencí, eventů, workshopů účastním.

OTÁZKY a ODPOVĚDI nemají totiž za úkol jen posluchačům přinést zajímavá témata, která budou vždy nosným tématem té, či oné konference, ale mají za úkol i učit přednášející přednášet a posluchače se přestat stydět zeptat.

Hned první pracovní den po skončení, poté co jsem si z ponocování trochu odpočinul fyzicky i psychicky, jsem začal na nové konferenci pracovat. Naštěstí bohatá síť partnerů mi jistě pomůže, aby tato konference nejen byla úspěšná od úplného počátku, ale i aby se mohla rozšířit nejen po celé republice, ale i světě, stejně jako to činí INDUSTRY 5.0.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář