Je poslední den února

A stejně jako před rokem, se nejednalo o měsíc zimní, minimálně ne charakterem počasí a teplot, které nás doprovázeli. Výsledkem bude, stejně jako vloni, ještě větší sucho v měsících jarních a letních, které nedoženou a nemohou dohnat stále kratší, avšak silnější přívalové deště.

Ministerstvo Žehu Posledního nabízí další dotace na ještě větší dešťovku a stále, i přes opakovaná upozornění nevnímá skutečnost, že není-li co zachytávat, bude sebevětší nádrž pravděpodobně prázdnou.

MŽP, které již v roce 2020 upravilo text výzvy DEŠŤOVKA jako dotační na využívání srážkové vody, zapomnělo (po vzoru recyklace) na to, že zachycení srážkové vody nemusí mít s jejím využíváním, navíc efektivním, vůbec nic společného.

I přesto spolu s vaničkou vylévají další a další dítě ve jménu ochrany přírodních zdrojů a v tomto konkrétním případě, vody.

Nevím jak pro Vás, ale pro mne souvislosti a čtení mezi řádky jsou na denním pořádku. Dozvídám se tam totiž podstatně více i přesto, že Vaše oči a ty moje jsou od sebe vzdáleny více než rok, protože tyto řádky píší v pondělí 17.února, 2020.

Mezi řádky mohu totiž již dnes vyčíst, že Váš účet za vodu, a to v podobě vodného i stočného bude opět vyšší, a to bez ohledu, zda-li máte nádrž, či nikoli. Co naopak vyčíst nedokáži je skutečnost, zda-li již budou všichni, kdo dešťovku mají a zachytávají zdaněni za to, že tak činí.

Nedávno proběhla v tisku zpráva, jak brutálně, někdy až o 50% zdražili v tuzemsku potraviny.

Nemluvím o potravinách „luxusních/ či „exotických“, ale o těch, které se běžně pěstovali a stále ještě pěstují v tuzemsku. Brambory, Okurky, Salát, Česnek, Cibule, Pórek.

Vše šlo skokově nahoru a jako hlavní důvod se uvádí krok centrální banky.

Jsme z toho zmaten, protože jsem ještě neviděl bankéře na poli s motyčkou, či konví, či při sklizni s košíkem.

Zato je vídám na konferencích, drahých večeřích a workshopech, kde jako hosté univerzit za tučnou odměnu sděluji, že úrokové sazby museli zvednout, aby si pomohli.

K čemu?

K novému vozu?

K nové drobné třípatrové roubence na stěně mrakodrapu?

Další návštěvě v DAVOSU?

Či jen k obědu na zámku, který dávno přestal být zámkem a stal se odkladištěm zasloužilých politiků?

Dnes ráno, když jsem jel do práce před pátou hodinou ranní se na displeji mého vozidla ukázalo, že venkovní teplota v polovině února přesáhla v noci 13°C.

To je teplota, kterou často v tuto dobu nezaznamenali v minulých letech teploměry nejen na jaře, ale někdy ani ne v létě, či na podzim.

Je mi líto, ale již dnes drahá voda, bude v době, kdy budete číst tento článek ještě dražší. A i přesto se najdou ti, kdož jednou převařenou vodu z konvice vylijí, aby si udělali čerstvou, kdo vodu v lahvi nosí s sebou jen na jednu cestu, aby ji pak nevypitou vylili do odpadu a nalili si novou, kterou také nevypijí.

Jsem však rád, že zase přibylo množství lidí, kteří pochopili, že změna začíná u nich samotných a po roce intenzivního globálního šíření INDUSTRY 5.0 začali novým způsobem žít nejenom sami, ale vedou k němu i ostatní.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář