Je první Máj

Já mám radost, že mohu pracovat. Jistě ji máte také, vždyť pamatuji-li si to dobře je právě první květen Svátkem práce, a to dokonce mezinárodním. Jen mi neříkejte, že to tak není, vždyť proč jinak byste zůstávali doma a slavili?

Podívejte se na hrad, kde zase vlaje rudá vlajka, na které srp a kladivo vystřídaly rudé hvězdy.

Volba většiny.

Podíváme, li se na pouť, pak uvidíme spoustu nových atrakcí. Středověké katapulty našly své místo a mají jen jednu chybu, nepustí kouli s obsahem odletět. Vířivky a kolotoče a všudypřítomné pivo, klobásy a cukrová vata za padesát.

A z hradu a piedestalu vesele se usmívá hradní pán připomínajíce mnohé, jen ne člověka.

První květen, též první Máj, zvaný je lásky čas.

Ta však nemá účet na twitteru a na facebooku jí ho vzala závist, Je třeba se nejdříve podívat, co dělají celebrity a až dle jejich názoru se rozhodnout bude-li dnešní den dobrým, či nikoli.

Došla lízátka, tak nahradil je kostkový cukr. Sice drsný na jazyk, ale sladkost přehluší i pálení sedřené kůže.

Je první květen, a to i přesto, že v zápase s časem květy zapomněly na kalendář a jsou již za zenitem své krásy, stejně jako lidé, kteří s už v dubnu vyvalují na plážích přehrad a nádrží a u svých bazénů, aby svou kůži svraštělou po několikadenní zimě nastavili slunci a prohřáli rakovinové buňky, které už neměly sílu bujet.

Je první Máj a na silnicích zase o pár mrtvých více všude tam, kde ještě napokácely se stromy, kterým ke kořenům byla položena pila, a byly zažádány o sepuku, či harakiri pro dobro všech, jen ne jich samotných.

A bilboardy u silnic s trikolorou na štítu nehlásají slávu zemi, ale nedotknutelnost těch, kterým zemské právo a řád, je vzdáleno shodně jako politikům, kteří bijíce s e v hruď křičeli na předvolebních plakátech „MY MAKÁME“ a „PRO NAŠE DĚTI“

Makají, ale jen „na“ a „za“ cizí peníze a své děti skutečně zajistili dobře tatínkové a maminky. To, že ostatní nemají co do úst a na sebe, je netrápí, vždyť póvl zůstane vždy za zdmi soukromých škol, ještě soukromějších vlastníků a areálů pro vybrané.

Je první květen 2018 a při pohledu na media přemýšlím, jestli jsem se nespletl v roce, či století. Prognostik zase promlouvá k zástupům komunistů a dostává se mu vřelého potlesku a polibku obou lící s slzou v oku a třešničkou na klopě.

Snad i na ten rudý šátek došlo, mimo obrazovky, stejně jako na zelenou a trochu špeku k cigaretce, která je tak zdravá a prospěšná národu, který k hlavě vzhlíží, jak k otci.

Je první Máj.

Tak otevřete oči, aby nebyl i posledním,

v němž nemusíte s vrahy křičet sláva pro rudou kokardu.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář