Je první říjen

A člověka při vzpomínce na srpen a horké září potěší ranní mlha vznášející se nad zbytky vody, skryté v krajině. Jedete-li vozem po ránu, tak jak to činívám já na dlouhých trasách ke klientům, pak můžete si všimnout, že míst s přízemní mlhou je čím dál méně.

O to více je však těch, kde namísto mlhy, vyrostly jako by přes noc, stříbrné haly plné

Prázdnoty

Stejně jako železo nutné je kout, dokud je žhavé, pak i zem je nutno zastavit, dokud je levná

A pak obé prodat

A znovu

A zas

Jen ať se penízky koulí.

Psát o prvním říjnu dvacátého srpna má něco do sebe. Kromě jiného i to, že se příjemně ochladíte, a to i přesto, že venkovní teplota neklesá, spíše roste. Důvodem je psychika a její záhady, které odhaluji ve vztahu k E-MOTION.

Tak například:

  • Když se testující, či zkoušející na elektrické jednokolce bude dívat dolů na stroj, tento se mu bude neustále houpat. Jamile však zvedne hlavu, houpání přestane.
  • Bude-li zkoušející, či testující jezdec, či jezdkyně zkoušet jízdu podél domu, či plotu který bude mít po pravé straně, bude neustále padat doprava. Změní-li směr jízdy, bude padat doleva.
  • Bude-li říkat (i přes nátlak rodičů, známých, kamarádů), že nechce jízdu vyzkoušet, nepůjde mu to.

S velkým množstvím podobných případů se setkávám každý den.

A ještě jeden mám, z vlastního života.

V polovině roku 2016 jsem se rozhodl, převážně z ekonomických důvodů, přestat obědvat, a i po dvou letech, jsem u toho zůstal i když ne z ekonomických, spíše ze zdravotních důvodů. Absence oběda mne totiž činí efektivnějším a mé tělo zdatnějším. Jak to sice nevím, ale je to tak.

V každém případě v červu 2016, kdy jsem se rozhodl ušetřit, jsem měl naučeno, že na oběd jsem chodil dle toho, na co jsem měl chuť. Používal jsem k tomu stránky www.menicka.cz kterou mohu doporučit. Po změně svého rozvrhu, kdy jsem z hladu trpěl bolestmi hlavy, jsem po dvou týdnech zjistil, že mi stačí namísto skutečného jídla, si jídelníčky jen přečíst a byl jsem vyléčen.

O svou zkušenost jsem se podělil v blogu JÍM JEN JÍDELNÍČKY (tenkrát ještě na iDNES) a byl jsem překvapen nejen čteností, ale i e-maily, které mi dlouho chodili a některé ještě chodí do mé e-mailové schránky.

Inspiroval jsem totiž a mám následovníky.

Bylo jedno jestli se jednalo o muže, či ženu, manažera, či dělníka, mladého či starého, ti co vydrželi zjistili to samé. Některým však tělo ukázalo, že jíst jen jídelníčky není pro ně dobré.

Proč to říkám v srpnoříjnu? No třeba proto, že již před 20 lety, kdy jsem měl možnost pracovat pro již zesnulého majitele společnosti FRIDANAIR, podnikající v oboru chlazení a klimatizací se vědělo, že se blíží doba, kdy ze čtyř ročních období budou jen dvě a ty se budou prezentovat prudkými a výraznými výkyvy teplot.

Dokonce jsme na to i upozorňovali například v roce 2001 v diskuzi ke článku o nutnosti začít přemýšlet o chlazení kabin řidičů v tramvajích a prostředcích MHD, z níž nakonec vyplynulo osobní jednání a příprava projektu pro Pražské dopravní podniky.

Nestačí jen konstatovat, je třeba něco dělat a to i přesto, že to vypadá, že na nápravu je již pozdě.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář