Jsme ještě lidé?

Takovéto otázky mi běží hlavou při pohledech na důsledky lidské práce. Důsledky, které vidím při svých projektech, ale i ty, které vidím na internetu, jsou odrazem skutečnosti, že logika zmizela, a je otázka zda-li bez ní, jsme skutečně stále lidé.

Poslední z dokumentů, které mi přinesly mráz na kůži je dokument URBEX pocházející ze Slovenska. Narodil jsem se v hornické oblasti a věřím, že podobné obrazy jsou i tam.

Po tomto videu mi nabídl youtube druhé, ukazující krásu virtuální reality.

Krásu, která podporována prostředky bank, investorů, dotací má přinést každému svět do kterého se bude chtít vracet a nebude ho chtít opustit.

Díky INDUSTRY 4.0 práci převedeme na stroje a technologie

Díky SOCIETY 5.0 si krásu přírody vychutnají stroje a přinesou nám již zpracované obrazy ve který nebude místo pro negativní emoce.

Nepotřebujeme nic než rychlé připojení

A dostatek elektrické energie

Jsme spolu, a přesto větší vzdálenost je rovná větší blízkosti

Druhý konec světa na dosah

Dosah na druhém konci světa

Teplo našim rukám dodávají baterie mobilních telefonů a tabletů. Na stehnech hřejí nás notebooky. Displej nahradil okno a k tomu, aby nahradil dveře schází jen digitalizace našich nedokonalých tělesných schránek.

Vánoce na objednávku

E-shopy nestíhají

Další svátky budou následovat v řadě

Namísto sněhu, sluneční paprsky a televize přenáší obraz DVBT-2. Pohádky jsou už natočené, není nutné žádné nové vymýšlet.

Každou ze svých přednášek končím pohledem na PRŮMYSL 6.0. Je to pohled do budoucna, do budoucnosti, která je dále, než vedou mé cesty. Přesto jsem měl tu možnost nahlédnout a věřím, že pohled napomůže otevřít oči i těm, kterým ještě zbývá šťáva v baterii mobilu a nedokázali odtrhnout oči od displejů.

Každý máme možnost si zvolit cestu a já tu mou nepostavil na penězích a prostředcích, ale na lidství, které je mi bližší než kabát, košile, či tričko.

Mé lidství nemám již za potřebí skrývat za tituly a funkcemi důležitě znějícími

Je jediným slovem popisujícím mé já na mé vizitce a já doufám, že podobných bude se objevovat čím dál více, protože se v mém životě a věřím, že nejenom v něm objevuje mnoho těch, pro které je shodný titul tím, co si nejvíce zaslouží.

A i když na mou vizitku někteří z lidí, kdo ji uvidí poprvé, hledí s podivem, rozcházíme se vždy s pochopením a já má radost, když řeknou, že si tento titul zasloužím.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář