Jsou to jenom děti

Předpokládám, že vyřknu-li slovo AŽ, budete trochu bezradní kam ho zařadit, zda-li na politickou scénu, či do bankovního sektoru, či do literatury. Všude je používáno, ale netrefili jste se ani v jednom z případů. Vše se však změní dodám-li „A CO DĚTI MAJÍ SI KDE HRÁT?“

Mnohým pamětníkům naskočí hned slova další a s nimi i melodie. Je ovšem otázkou, zda-li s ní naskočí i název kapely.

Není to OLYMPIC (ten napadl jako první mne samotného)

Je to KATAPULT.

A teď otázka druhá za dvojnásobný počet bodů.

Víte, kdy byla tato skladba poprvé vydána?

Jak vidím bratr google to jistí. Nic si z toho nedělejte, já jsem se ho ptal také.

Byl rok 1976.

Pět let poté, co jsem se narodil.

Tady jedno připomenutí z hudebního archivu

Doporučuji si text poslechnout, protože text písně je až neuvěřitelně nadčasový a to hlavně z pohledu dnešních dní, které o třináct let přetáhly dobu o které se zpívá.

V každém případě v roce 2018 začala téměř bez povšimnutí DOBA DĚTÍ

Nemluvím o době, kdy si dětí chtějí hrát, mluvím o době, kdy děti pochopily, že v rukách dospělých svět směřuje chybným směrem.

Slečna Greta Thunberg, kterou nejprve všichni považovali jen za bláznivou záškolačku dokázala za dobu necelého roku zmobilizovat více lidí, než mnozí dospělí za celý svůj život a politici za všechna svá volební období.

Greta však není sama. Dětí, které předvádí, že dětství není jen bezstarostnou hrou je mnohem více. Krásným příkladem může být například José Adolfo Quisocala, jehož jméno jste pravděpodobně ještě nikdy neslyšeli, což je velká škoda, založil totiž v sedmi letech banku.

Nešlo mu o peníze.

Jeho myšlenka sahá mnohem hlouběji než výroční zprávy Českých Spořitelen a Komerčních Bank, sahá totiž k podstatě věci. Jeho banka pomáhá odstraňovat odpady měněním myslí lidí a začíná u těch, kteří své životy začínají proto, aby je mohli žít, nejen přežívat v prostředí, kde se žít nedá, na globální skládce.

Ve svém mládí, ve věku, kdy jsem byl starý jako Greta, jsem na dveře svého pokoje umístil nápis, že kuře může být moudřejší slepice, má to totiž k zemi blíže.

Tento nápis se nesetkal s porozuměním, stejně jako se s ním nesetkala má snaha nazývat sám sebe bláznem.

Obojí mi však zůstalo

Stejně jako mysl dítěte.

Ta mi pomáhá při mé každodenní práci.

Pomohla mi i při projektu, který nyní rezonuje médii.

Projekt, který přináší, zpět, to co už tu dávno bylo, jen jsme to přestali vnímat přes všechny nařízení, zákony, omezení a materiály.

Přeji Vám krásný den a schopnost zachování si dětské mysli.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář