K smrti zadlužen, Smrti nedlužen

Již několikrát jsem psal o případu, kdy snadné půjčky, lákající k stále většímu a většímu zadlužení, dovedli sedmdesátiletého dlužníka, gamblera a alkoholika nejen do samoty odloučení, odtržení od rodiny, ale nakonec i na hřbitov, kde je pochován.

Myslel jsem, že smrtí a článkem SERIÁL SKONČIL, publikovaným nejen na vlastních stránkách, ale i v zombie blogu Idnes jsem s tématem skončil. Mýlil jsem se a vypadá to, že stejně jako ZOMBIE BLOG zakázaných témat žije dál svým životem již téměř rok, žije i tento zavřený insolvenční projekt.

Jak to?

Přesto, že Dlužník dne 6.7.2017 zemřel v léčebně dlouhodobě nemocných, kde trávil poslední roky svého života, objevil se na stránkách JUSTICE.CZ, v sekci INSOLVENČNÍ REJSTŘÍK, další zápis, a to i přesto, že o úmrtí dlužníka byl prostřednictvím jeho syna soud obratem informován.

Tento pochází z 3.8.2017 a nese následující název

„Usnesení o osvobození dlužníka od placení dosud neuspokojených pohledávek“

Právě tato skutečnost mne, v kombinaci s článkem v mediu bývalého minstra financí a politika aktuálně vystaveného trestnímu stíhání, nesoucím název, mne přinutili se k tématu vrátit.

Oddlužovacím „šmejdům“ odzvonilo. Platí změny v osobních bankrotech

Důvod, myslím že SMRT i ZÁMĚRNÉ PROTAHOVÁNÍ AGONIE, byly zbytečné.

Celou historii jsem uvedl již v článku seriál skončil, nebudu se tedy vracet k detailům, ale promítnu-li si celou situaci zpětně a uvedu-li ji do kontextu s výše uvedeným čerstvým článkem, musím konstatovat, že legislativní změnou se situace pravděpodobně ještě zhorší.

Jak to?

Zákonodárci totiž nepochopili, že zlo nečíhá jen u „soukromých dobrodinců“, ale i (a to v mnohem vetší míře) u státních zaměstnanců, k nimž patří například INSOLVENČNÍ SPRÁVCI, který nové znění dává do ruky ještě vetší volnost hrát si se životem i časem, jako by byli jejich.

V jednom ze svých blogů ukazuji, jak lukrativní a snadné je, stát se INSOLVENČNÍM SPRÁVCEM, Stačí k tomu jen absence charakteru, emoční úrovně, a hlavně touha po tom, MÍT VÍC A JEŠTĚ VÍC A TO SE NEJLÉPE ZAŘÍDÍ U TĚCH CO UŽ NEMAJÍ NIC.

Tedy skoro.

Oni mají byty, domy, auta, děti, rodiny, vnuky, tedy jinak řečeno spoustu slabých míst, o které je snadné je připravit.

U nové změny mne nejvíce fascinuje první a poslední bod

  • Návrh na oddlužení jedině od právníka nebo neziskovky

Promítnu-li si zpětně celý případ, dlužník a následně i další rodinní příslušníci zkusili obojí. Právník hned v úvodu oznámil svou sazbu v řádech desítek tisíc korun a neziskovka poradila, jak se nakonec ukázalo, naprosto opačně a dostala celou rodinu do ještě větších problémů

5)  Dlužník nemusí k soudu, ale k insolvenčnímu správci

To je ještě lepší. Takže rovnou může jít k tomu, kdo si bez jediného mrknutí oka při prvním jednání řekl o trojnásobek sazby, kterou uvedl právník na začátek, o více než 70.000,- a chtěl i zaplatit od syna dlužníka, od člověka, který do poslední koruny splatil ze svých celoživotně naspořených peněz, všechny otcovi dluhy do poslední koruny, a to i přesto, že vypůjčené částky činili v součtu 10% požadovaného finančního objemu.

A nejenom to, byl to právě insolvenční správce, který již v prosinci disponoval všemi prostředky, ale začal je věřitelům převádět až po opakovaném nátlaku ze strany soudního zástupce syna dlužníka.

Tak k tomu má dlužník jít?????????

A nebylo by lepší, kdyby rovnou sobě i své rodině pustil plyn a do závěti uvedl jeho jméno?

Možná by to tak bylo lepší

Stejně jako to, kdyby byl další prezident taky z Marsu, jak navrhuje ten minulý.

Ale možná že to vše je záměr. Soudní vykonavatel i exekutor, nebudou muset tápat na jakou adresu jít, kde dlužníka najdou. Místo bude jasné, jak ukazuje úvodní obrázek.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář