Katastrofa s níž se počítalo

Katastrofa s níž se počítalo

Touto větou odstartoval změnový proces české společnosti. Přesto, že zní nevinně a v tisku by se mohla vyjímat jako jeden z mnoha textů o ničem, opak je pravdou. Je samou podstatou věci a přístupu k politice a životu samému.

KATASTROFA S NÍŽ SE POČÍTALO AŽ V ROCE 2050

Nevím, kdo ze čtenářů si vzpomene na českou komedii CO JE DOMA TO SE POČÍTÁ, a kdo ji nezná, jistě mu pomůže youtube, či jiný ze zdrojů levné zábavy, která nestojí víc než čas a data, která při sledování spotřebujeme. V každém případě se tento film, a jeho titulek hodí na doplnění tématu.

KATASTROFA S NÍŽ SE POČÍTALO AŽ V ROCE 2050, DORAZILA DŘÍVE

Článek s tímto názvem byl publikován v polovině dubna, jen dva dny po požáru slavné katedrály Notre-dam v Paříži. Katedrály na jejíž opravu byly nejen obratem slíbeny miliardy, ale prezident i sdělil termín opravy – PĚT LET. Nehleděl na skutečnost, že by mohly být otevřena dříve, jen si spočítal své působení ve vládě, další volby a částky, které slíbil zaplatit někdo jiný a výsledkem je čas, kterého všichni máme dost.

KATASTROFA S NÍŽ SE POČÍTALO AŽ V ROCE 2050, DORAZILA DŘÍVE. TRPÍ UŽ POLOVINA ČESKA.

„Česko se ocitlo v roce 2050, ale není o co stát. Sucho, jaké nyní hlásí vědci, vodohospodáři a další profese závislé na vodě, mělo v našich zeměpisných šířkách nastat až za třicet let, v polovině tohoto století.

Jenže vody v podzemí i na povrchu ubývá rychleji, než jak varovaly původní, deset let staré prognózy.

„Možná jsme to viděli v nějakých filmech, ale už to prožíváme. A nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl změnit,“ prohlásil ministr životního prostředí Richard Brabec na konferenci Ochrana vody v přírodě.“

Konference, další z mnoha, kde slova vyvolají dotace a dotace vyvolá vodu a peníze budou pro všechny stejně jako sliby v lepší budoucnost.

Před více než 20 lety jsem pracoval v dnes již neexistující společnosti zabývající se prodejem a servisem chladicí a klimatizační techniky. V době mého nástupu ji vedl tehdy již sedmdesátiletý majitel, k němuž mnozí z pracovníků vzhlíželi jako k otci, byl totiž tím, kdo je často učil protože on sám bych jedním z nejlepších praktiků oboru chlazení, než odešel do emigrace do Dánska, kde však své znalosti nejen zúročil, ale i znásobil, aby je následně uplatnit po návratu v porevoluční době zde, v tuzemsku.

V té době již lidé, kteří pracovali rukama a instalovali chlazení a klimatizace diskutovali o tom, že namísto čtyř, budou jen dvě roční období, zato s extrémními výkyvy. A víte co, stačilo dvacet let nečinnosti a klimatologové, kteří se jim tehdy vysmívali ze svých židlí říkají

„Přijdeme o jaro a podzim

Klimatologové už to vědí a jejich výpočty nelžou. V příštích letech se zkrátí jaro a podzim, srážky budou více přívalové. Nic moc, pokud jde o doplňování hubených zásob podzemní vody, a ještě hůř pro zemědělce, energetiky nebo rejdaře.“

Naštěstí i zde je řešení, vznikl projekt INTERSUCHO

Od roku 2012 v něm vědci a odborníci za evropské a dotační prostředky říkají, že bude suchu a víte co, ono skutečně je. Ten kdo by hledal na stejných stránkách řešení, jak suchu zabránit, nenajde ho, protože projekt je specializován na suchu, ne na jeho odstranění, nebo potlačení, ale jsem si jisz, že bude na základě zjištění vytvořena komise, která posoudí, jestli suchá z nosu je již skutečně tak suchá, či zda nebude lepší vytvořit komisi definující suchost nudle.

Pak bude představen plán, navazující na představený plán 2050, který bude řešit, jak nastavit plány na další plány, tak aby plánování bylo dostatečně zaplánováno v plánech.

A ministerské vozy se nadále budou umývat denně pitnou vodou, stejně jako se jí budou kropit rozpálené ulice a požárníci budou i nadále hasit proudnicemi typu B kterými za minutu proteče 800 litrů pitné vody, aby zjistili, že není čím hasit.

A cena vody bude stoupat k radosti těch, kteří ve jménu Vodo-Hospodářství považují i nadále zemi za nálevnu s nekonečnou otvírací dobou, v níž vždy bude čas na prolití hrdla, či uchlazení Temelína, k němuž stačila kdysi třetina, dnes však již polovina ročního průtoku řeky Vltavy.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář