Kávové Kapsle

Zatímco v minulosti byla příprava kávy uměním hodným jen sekretářek a maminek, dnes zvládnou ho i asistentky a v případě nouze i sami manažeři. Umožňuje jim to totiž již řadu let kávová kapsle a jí uzpůsobené kávovary, které dokáží zázrak na stisknutí jediného tlačítka.

A přesto, že se jedná o zázrak, který za pět let oslaví padesáté narozeniny a stále překvapuje a obohacuje životy všech milovníků kávy, nachází se mezi námi tací, kteří chtějí aby chuť kávy zhořkla při myšlence, že použitá kapsle skončí na skládce.

No a Co?

Nekončí tam snad hliníkové plechovky, o kterých všichni tvrdí, že jsou 100% recyklovatelné?

Neskončí tam snad kartonové krabice bez označení vratné?

Neskončí tam snad dřevěné palety, jimž nedostává se správného razítka?

Tak co si lámat hlavu, nebydlíme přeci v Hamburgu.

Jen přemýšlím, zda-li by nestálo za to, abych Evropské Unii, či některé z komisí navrhl, že všechno jídlo jež potřebuje tepelnou úpravu, by mělo být prodáváno stejně, či podobně. Jednorázový obal jako základ.

Stačí jen vyměnit sporák za ohřívač, nejlépe rychlý a každý budeme šéfkuchařem

Kávové kapsle jsou nejen zázrakem pro každého kávového gurmána, ale i potěší jeho oko. Na rozdíl od nevzhledných pořád stejně tmavohnědých zrn, či černého namletého „prachu“ potěší oko gurmánovo nepřebernou škálou odstínů v němž každý skrývá jinou příchuť.

Tak napadá mne právě tak, zda-li již kojenci neměli by si zvykat na kapsle plné mateřského mléka, vždyť co se v mládí naučíš ve stáří jako když najdeš a každá robotka by tak mohla se stát matkou a osvobodit lidské bytosti od nutnosti vychovávat, učit a vzdělávat a předávat lásku a city.

S blížícím se chladem podzimu přišla by dávka jistě k chuti

Ještě že existuje i mobilní varianta.

Jediné, co je třeba, je vždy doobjednat, ale i na to myslí technologie a objednává za nás.

Ráno tak budit nás může vůně kávy ve správnou dobu a správný čas

A co s kapslí?

Vyhodit.

On se už někdo postará.

Poslechněte jen, jak ta jména krásně zní LAVAZZA, BIALETTI, BODEKER BREWED, CAFITTA SYSTÉM, DELTA CAFÉS, NESTLE, ITALIAN ESE, MARS, FOLGERS, ILLY, GREEN MOUNTAIN COFFEE ROASTERS, ONE COFFEE, KRÜGER, KRAFT a mnoho dalších. Díky všem dobrodincům máme tu za ta léta miliardy vypitých kapslí a další desítky miliard čekají na své vypití, zatímco stovky miliard se vyrábějí na běžících linkách výrobců kapslí, aby následně po vyřazení 20% zmetků našli svou cestu do továren, kde budou plněny lahodným základem ještě lahodnější kávy, kromě 15% zmetků, které skončí tak, kde si to zaslouží, na skládce v cizí zemi a nejlépe i na cizím kontinentě.

Všichni uvedení výrobci, a to jak výrobci jednorázového obalu, kterým kapsle je, tak i výrobci náplní samotných naštěstí projevili dostatek rozumu a vzdali se dobrovolně možnosti jakkoli podpořit změnu vedoucí k odklonění kapslí ze skládek.

Zuzi.Smi – Upcyklované šperky z Nespresso kapslí focení s fotografkou Nikol KlapkovouZuzi.Smi – Upcycled jewerly from Nespresso pods

Zveřejnil(a) Zuzi.Smi dne Pátek 26. dubna 2019

Představte si, že by namísto skládky, mohl někdo použitou kapsli dát například na noční stolek, či na vlastní krk? To by byl přeci blázen, nemyslíte?

A nebo lidé, kteří se nebojí svět bez odpadů a plýtvání stavět svýma rukama a přizvat si na pomoc i své děti.


 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář