Kdo se bojí dál, ať neklepe

Tak tato věta mi vytanula v mysli, když jsem četl o vyjádření pana Babiše na to, že peníze z korunových dluhopisů získal jen proto, že mu to umožnil tehdejší ministr financí, dnešní pan Sobotka. Jak si všímám v tuzemsku se již stává standardem, že vina je dána oběti, ne pachateli.

Tou objetí není sám pan Sobotka, jako spíše stát, který má nyní ve správě.

Předpokládám, že z celé kauzy budou vyvedeny stejně důsledné kroky, jako z kauzy Čapí hnízdo, či kauzy Mýtný systém, či mnoha dalších, které svým chováním iniciovali tuzemští politici, aby si je následně ti samí nadlidé zametli pod kobereček, jako překvapení pro nové nájemníky.

Tématu se věnuje ve svém blogu, pardon v rozhovoru například paní ekonomka Šichtářová, která dokáže i komplikované věci, jednoduše popsat.

Možná by bylo na místě poupravit nadpis, což takhle

KDO NELŽE, AŤ DO POLITIKY NECHODÍ i když možná by bylo přesnější KDO NEKRADE, NENÍ POLITIK

V minulých dnech jsem narazil na internetu na aktivitu ČESKO2050, kterou založil člověk, jenž si přeje, aby rok 2050 nebyl rokem a dobou temna, osvícenou jen LED obrazovkami s usměvavými tvářemi lidí, kteří do politiky vstupují s vidinou osobního prospěchu, zapomínajíce na předvolební sliby v okamžiku potvrzeného vítězství.

Pak namísto slibů, jsou prezentovány vlastní sny a stádo vedou urputná hovada.

Je jedno přečtete-li si v majitelově oslavném periodiku JEDEN, DRUHÝ, nebo TŘETÍ článek, ze všech vidíte a cítíte, že není jiné cesty. Jako dříve, vzpomíná na dobu, kdy strana byla jen jedna a byla všech, na dobu studia ve Švýcarsku a pobytu v zahraničí, kterého si užíval jako všichni vzorní.

Je dobře, že problém s výslovností názvu ČESKÁ REPUBLIKA je pro vždy vyřešen a namísto něho zní ladné CZECHIA, zní to totiž stejně dobře jako RUSSIA a o to přeci jde, nebo snad ne?

Jak je snadné vést

Stačí jen zabučet KE STOLU

A už se všichni ženou, hlava nehlava, býti co nejblíže tomu, kdo chce česko udělat velkým.

Jak je jasné,

Ale jenom jemu

Protože On, Ví

A jaký ten sen je?

Vysněný přelud, který tak dobře zní že na barvě kabátu nezáleží. Důležité je si zatleskat, zatančit a přitakat na cokoli, protože jen tak bude možné výt zase o kus blíže vysněnému lizu

A to nejlepší mohou okem spočinout i na jeho vejcích

Vždyť jak slíbil

ABY SE NEŠE DĚTI MĚLI LÍP, se už zdařilo

Či se pletu?

P.S. tento článek jsem začal psát 10.3.2017, tento dovětek přidávám 16.3.2017, kdy se mluví o tom, že možná pan Babiš bude z vlády odejit. Má reakce je NO A CO? Všechny cesty vedou k prezidentskému křeslu, kde přeci jen nemůže usednout ministr financí, ale svobodný a odsuzovaný hrdina. Nebo se mýlím.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář