Od roku 2011 se toho v Čechách mnoho změnilo. Změnám vládnou politici, kteří se snaží, ANO, skutečně snaží o to, co slibovali na Bilboardech „ABYCHOM SE MĚLI LÉPE“ či „PRO NAŠE DĚTI“ nebo čerstvě i „PRO MAMINKU“ a „PRO TATÍNKA“. Jednu ze změn vyzdvihl nově ekonomický deník E15.
A dal mi tak impuls k napsání dalšího příspěvku do mého denního blogu. V roce 2018 je to první blog páteční a věřím, že mnoho dalších, bude následovat.
V každém případě článek, na základě něhož tento příspěvek vznikl se jmenuje
STÁT ROZPRÁŠIL NELEGÁLNÍ SÁZKOVKY, HAZARD V ČESKU PROŠEL REVOLUCÍ
ANO, je to skutečně tak, ze zábavy pro bohaté, tak udělal státní úředník vedený panem přednostou, zábavu dostupnou každému, kdo má na to si něco koupit a to přeci čas od času, máme všichni, že.
Nevíte-li o čem hovořím, pak je vidět, že jste ještě nečetli o LOTERII ŠTĚSTÍ, kterou představilo Ministerstvo Financí v minulém roce. Hru pro malé i velké, Hru která dělí rodiny i nákupy. Není nad ten pocit sedět patnáctého u svého přijímače a poslouchat dvanáct hodin živé vysílání ze slosování, kde jednoho moderátora střídá ve fázi totálního vyčerpání další a kde se hraje o každé písmenko, každé číslo.
V tom našem státě jsme si to hezky zařídili.
Výherce známe dopředu, ale dáme lidem pocit, že by to mohli být právě oni, vždyť 21.000 výher musí jednou přeci ťuknout i o můj herní, dobře sledovaný herní účet.
Je to ještě napínavější než čekání na doručení balíku do ruky Českou Poštou. I když slyšel jsem že známá, mého známého, má příbuzného, který chodí do práce s kolegou, jehož babičky teta, prý potkala v obchodě někoho, kdo balík do ruky skutečně dostal až domů, a to hned druhý den po odeslání.
Když si přečtete titulek, přenese Vás to hned do indiánské rezervace, na území usměvavých výherců a těch, kdo shodou náhod zrovna nevyhráli, ale už od toho byli fakt takovýhle kousek.
Je s podivem, že zatím hraje dle slov provozovatele, jen něco málo přes půl milionu lidí. Osobně bych viděl jako dobrý krok lidem ke štěstí trochu pomoci a vyhlásit nutnost registrace účtenek jako občanskou povinnost, jejíž nesplnění bude se trestat peněžitou pokutou a nepomůže-li to pak i trestem odnětí svobody a práce v nápravných zařízeních drůbežářského průmyslu.
Jen tak budeme moci být národem usměvavých a šťastných hráčů, kteří nenakupují, protože něco potřebují, nebudeme-li tedy oním NĚCO, myslet ještě teplou účtenku. Myslím, že by mělo dojít k dodatečnému nákupu a instalací veřejných registračních míst, myslím, že za částku kolem půl až jedné miliardy, by tyto mohli nahradit dnes již nefunkční telefonní automaty a udělat tak LOTERII ŠTĚSTÍ, ještě lidovější, vždyť co by politik po obyčejného občana neudělal.
Je krásné vidět, jak po vzoru svého vůdce, velkého přednosty, snaží se i podřízení a poddaní, přispět svou trochou do mlýna. Krásně to je vidět na nové deskové hře s dech beroucím názvem „OLAF – BYLO NEBYLO“. Tato deskovka má dobře našlápnuto na to, stát se jednou z nejúspěšnějších deskových her roku 2018 a to i přesto, čí možná právě proto, že její vývoj trval několik dlouhých let.
Hráči se v něm naučí nejen nové finanční gramotnosti, ale i se procvičí v ornitologii, vždyť zatím se například znalost o čápech v tuzemsku limitovala jen na to, že tito ptáci nosí děti, nevědělo se však, že do hnízd snáší i nemalé ekonomické prostředky.
Kdeže žáby, to je minulost, dnes se koulejí do hnízd miliony a to bez ohledu na to, zda-li je snůška čerstvá, či nikoli, důležité je, že je.
Věřím, že se třeba přidají i na Ministerstvu dobra, kde se prý chystají hned dvě verze hry Kájínku Hop, jejíž součástí bude i sladká odměna pro každého hráče. Ač ještě na veřejnost nepronikly bližší detaily, bude prý první verze sledovat kroky nájemného vraha od jedné oběti k druhé a následně pak za mříže a její pokračování prý bude oslavou cesty z vězení na výsluní mediálního světa, protože mrtví, si za svou smrt mohli sami.