Kdo usíná na vavřínech, probouzí se v divočině

Včera jsem měl krásný zážitek. Byla to přednáška na střední škole v Sokolově. Výjimečně jsme nepřednášeli ve dvojici, ale dvě hodiny jsem, z důvodu náhlé indispozice druhé přednášející, absolvoval sám. Paní učitelka se omlouvala, ale nebylo proč.

Zároveň si nebyla jistá, zda-li žáci školy v objemu dvě a půl třídy, vydrží dvě hodiny v kuse poslouchat něčí výklad.

Vydrželi.

Nejenom to. Byla to nejaktivnější přednáška v mé čtyřleté historii a já tímto ještě jednou škole, jejím vyučujícím, žákům i organizátorům MŮŽEŠ PODNIKAT musím poděkovat za čest, které se mi dostalo.

Výsledek dle mého však nebyl náhodou.

Ve škole nejen, že žáci byli o konání přednášky a o obsahu projektu MŮŽEŠ PODNIKAT, informováni, ale oni dostali dopředu i jména přednášejících a měli možnost si nás „vygooglit“ a připravit patřičné dotazy.

Mám obrovskou radost z toho, jaké začínám potkávat nejen učitele, ale i žáky.

Jsou to lidé. L I D É. Osobnosti.

Nebojí se ptát. Nebojí se komunikovat. Umí se připravit.

Nemají shrbená záda ani přesto, že jim osud uštědřuje často tvrdé rány.

O to větší kontrast získávám při svých setkání s politiky a jejich zástupci, a to jak v médiích, tak při setkáních osobních.

Vidím kolem sebe často jen VYSMÁTÉ TVÁŘE TĚCH, KTEŘÍ JSOU ZA VODOU

Svou cestu opírají o ohnutá záda němých generací tlačících před sebou káru zkušeností z dob minulých, nadávající na současnost v hluku hostince a nepřemýšlející o budoucnosti. Vidím před sebou tvory, pro které peníze jsou jediným ukazatelem úspěchu a okázalé zlaté řetězy zaměnili jen za méně nápadné, ale pro znalce snadno rozeznatelné doplňky typu hodinky, přítelkyně, nová prsa, či milenci.

Na kopcích staví si ti staří zámky obležené vysokými zdmi, které obchází muži v černém, jako upozornění na to, že pana starostu není radno obtěžovat.

Ze strachu zrozeni, ve strachu žijí, aby nepřišli o mamon, který jim spadl do klína za jejich úlitbu a pohled stranou.

Zahraniční konta, desítky firem, kde majiteli jsou jen bílí koně stojí za to se zeptat, čí budou firmy odložené do fondů v době politické kariery? Nestanou se opět majetkem těch, jejichž majetkem vždy byly a nemajetnost byla jen hrou pro slabé a mlčící?

Nejsou to „nemocné děti“ co neví, co mluví, jsou to nemocní dospělí, co vytýkají dětem jejich nemoc. To jsou ti, jejichž nákaza ničí svět s jediným cílem – mít víc, než mají ostatní.

Na závěr bych jen rád vysvětlil všem název svého příspěvku, před tím se však dovolím zeptat, zda-li máte rádi „divočinu“ či přípravu jídla s dovětkem „na divoko“? Jestli ano, pak pro Vás jistě nebude překvapením, řeknu-li Vám, že jedna ze základních přísad a tím míním koření, je právě vavřín. Jen ho znáte pod jiným názvem – bobkový list.

Tak pozor. Vybírejte komu, či čemu je lépe naslouchat.

Nízký věk nemusí znamenat handicap

I přesto, že Vám to mnozí

Opakují.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář