Kdy končí minulost

Aspekty času se v mých příspěvcích zaobírám častěji. Důvodem není, že bych sám stárl (naopak při jízdě na jednokolce mi lidé hádají o dekádu méně), ale to, že jsem pochopil, jak málo lidí s časem skutečně pracuje, namísto, proti němu bojuje.

Dnešní příspěvek navazuje na několik jiných a zároveň na práci a instalaci, která proběhla den před tím, než píši tyto řádky. Jedná se o projekt realizovaný pro hotelovou síť ACCOR HOTELS, speciálně pak pro hotel IBIS PLZEŇ.

Celý projekt začal dotazem pana ředitele, zda-li bychom mu nepomohli s nápadem změnit jednu ze vstupních prostor hotelu, tak aby oslovil návštěvníky a hosty hned při vkročení dovnitř. Přání navíc bylo směřováno do oblasti INDUSTRIAL UPCYCING, tedy využití přebytků výroby.

Původní prostor, o kterém je řeč, vypadal následovně

S ohledem na aktuálně probíhající projekt v závodě největšího světového výrobce Vinylových gramofonových desek, došlo k rozhodnutí, dát místu ducha hudby a zda-li se tak povedlo, můžete posoudit sami.

Nemusíte se bát, že byste posuzovali sami, fota hotelu a jeho originálního interiéru obíhají svět nejen na fyzických fotografiích, ale i na sociálních sítí a to od prvního dne instalace. Nebylo zájezdu, v němž by si většina účastníků nefotila v prostoru selfie a to včetně skupinových a nesdílela je následně na internetu. A to vyvolalo i zájem klasických i tištěních mediích, nejen v tuzemsku, ale i zahraničí.

Originální interiér, v němž v harmonii souzní minulost, současnost i budoucnost, je prostorem, který oslovuje mnohé bez ohledu na národnost, jazyk, barvu kůže, náboženství, věk, či pohlaví osoby, která do něj vstoupí.

K jeho vytvoření nebylo třeba zneužívat nové přírodní zdroje, ale došlo k využití těch existujících, které by jinak skončili na skládce.

Možná, že se ptáte, co jsme mohli instalovat, když prostor byl tak dokonalý. Nebyl dokonalý, a to je dobře, protože dokonalost je na škodu vývoji. Je zajímavé, že ji podobně vnímá i japonská filosofie WABI-SABI, která ctí více myšlenku tvaru, než jeho rovnoměrnost a ušlechtilost materiálu použitého na výrobu.

Nebojte se, nemusíte čekat na odhalení, i když, zamýšlím-li se tak nad celým projektem, proč byste vlastně nezajeli do hotelu IBIS Plzeň osobně, vždyť Vám nic nebrání, právě naopak. Nejen že uvidíte instalaci, která Vám změní pohled na svět, ale z rukou šéfkuchaře, pana Waldmana a jeho týmu, si můžete dát některé z jeho vynikajících jídel, do kterých promítá stejnou lásku, jako jsem já a pracovníci hotelu, dali do prostor, které jsme vytvořili a věřte, jejich proměna ještě neskončila, stejně jako nekončí střídaní ročních období na místě, které se nazývá ZEMĚ.

(AČKOLI SE ČLOVĚK POLITICKÝ SNAŽÍ O ZMĚNU KAŽDOU NOVOU TOVÁRNOU, POLEM ŘEPKY A DALŠÍMI VÝDĚLEČNÝMI ČINNOSTMI)

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář