Kdy přepsána bude Bible?

Bible nás doprovází již dosti dlouhou dobu na to, aby se stala základem sváru i spojení. Přiznám se, že jsem ji nikdy celou nečetl a znám jen věty vytažené z kontextu. Nemyslím, že ji budu číst poté, co dokončím svou práci a svůj vlastní text, ale v návaznosti na události včerejška a dneška mi to nedá, abych se nezeptal, zda-li není čas na přepsání některých pasáží.

Nebylo by to nic neobvyklého

Už se to stalo a stávat se bude jistě i dál

Část, kterou já myslím, je částí týkající se počtu pracovních dní a dní odpočinku, protože je možné, že jsme jen jeho práci špatně chápali s ohledem na pojem KURZARBEIT.

Dle textu v knize GENESIS, který jsem si vyhledal na internetu, byl postup následovný

 1. Světlo
 2. Klenba
 3. Vody
 4. Světla
 5. Vody
 6. Druhy
 7. Odpočinek

Podíváme-li podrobněji zjistíme, že některé položky se opakují, což z pohledu moderních procesů, LEAN a Štíhlé výroby vypadá jako chyba, které by se všemohoucí jistě záměrně nedopouštěl. Provedeme-li tedy korekci pak se dostaneme na

 1. Světlo
 2. Klenba
 3. Vody
 4. Druhy
 5. Odpočinek
 6. Odpočinek
 7. Odpočinek

Dostáváme téměř dokonalou rovnováhu, tedy tzv work ballance, pracovní rovnováhu, která je součástí každého pracovního inzerátu na obsazení nejen manažerské pozice.

Čtyři dny práce a Tři dni volna

Jak to tak vypadá, je pojem kurzarbeit, či zkrácená práce, chybně nazván, není totiž zkrácená, ale standardní a dává to smysl. V praxi by totiž mělo stačit tři dni konzumu na čtyři dni práce.

Od loňského roku se velmi intenzivně diskutuje o použití plastových obalů na spotřebním zboží, hlavně potravinách a přesto, že se s diskuzemi a diskutujícími setkáváme denně, zjistíme, že i oni možná nesprávně pochopili obsah.

Ve skutečnosti totiž nejde o materiál, ale o dobu, po kterou zatím nepotřebné, a tedy i neprodané zboží, leží na regálech obchodů, ve skladech v rámci logistických řetězců a v komorách a chladničkách spotřebitelů, než se rozhodnou je spotřebovat, nebo vyhodit.

Bible ve svém náboženském kontextu je jen jedna (v každém náboženství) a je nedotknutelná. Jen málokdo si však uvědomuje, že stejné nedotknutelnosti se těší i bible světa mimo náboženství, světa průmyslu, obchodu, marketingu, módy, vědy a mnoha dalších.

Všichni se jimi řídí, nikdo je nerozporuje a když se o to náhodou pokusí, je ubit argumenty a zavržen.

Co když je ale mnohé jen chybně pochopeno?

Přeji Vám krásný víkend a doufám, že máte o čem přemýšlet.

Komentáře
 • Kategorie
 • Můj blog

  Formulář