Kdy spadne zase měsíc?

Každý den se na zemi objeví nová hvězda. Nevím odkud padají, ale od doby existence youtube a satelitních televizí to vypadá, jako kdyby nebe bylo nekonečné. Nezvratnou skutečností však je, že podíváte-li se ve městě na noční oblohu žádné hvězdy již neuvidíte.

Každá z hvězd dostane jméno a většina z nich zasvítí, aby druhý den již neexistovala

Jen internetová paměť nese další zápis z jedniček a nul

Jsou však i takové, které se vrací jak komety ze všech medií a její kousky plní paměti počítačů, digitálních pamětí, CD, ale i vinylů, ale i kazet.

Je to s podivem, kolik hvězd potřebuje lidská paměť pro štěstí. Jsou jako jiskry, od nichž očekáváme oheň, který nikdy nepřijde, a i přesto věříme, že další jiskra bude ta, která nás zahřeje.

Není to tak dlouho, kdy jsem na facebooku viděl záznam jednoho sociálního experimentu natočeného ve spojených státech. Na ulici tam seděl mladý muž v roztrhaných šatech, nohy zabalené ve špinavém fáči a vedle sebe na ceduli nápis

NECHCI PRACOVAT, ALE POTŘEBUJI PRACHY NA DROGY A ALKOHOL

Kamera sledovala reakce kolemjdoucích, z nichž někteří se zastavili a skutečně do kelímku před ním vložili peníze, často se slovy DEJ SI JEDNU ZA MNĚ BRÁCHO a podobně. V druhé polovině experimentu byla ještě na nohy tohoto „ubožáka“ uložena mladá dívka – dítě, aby se zvýšil efekt.

K zvýšenému výběru však přítomnost dívky nevedla, ale stalo se něco jiného.

V jeden okamžik zastavila u muže žena ve středních letech se psem a řekla

TADY JE VŠE, CO JSEM DNESKA VYDĚLALA, JSEM SICE BEZDOMOVEC, ALE VY PENÍZE POTŘEBUJETE VÍC NEŽ MY, a ukázala na psa.

Tato žena celou celodenní „práci“ sociálních experimentátorů rozbila a onen mladý muž, který ve skutečnosti nebyl ani chudý, ani nemocný, ani drogově závislý, experiment přerušil, aby jí poděkoval a za jejích několik dolarů ji věnoval sto svých.

Při pohledu na tento „experiment“ a na jeho výsledek jsem si opět uvědomil, proč je mi tak blízké ZENové učení neulpívání.

Podíváme-li se na internet zjistíme, že za hvězdy a někdy téměř za bohy, jsou často považování jen bohatí a tím i slavní. Často jsou to lidé, kteří hovoří o tom, jak nebýt chudý, aniž by někdy chudí tak, že nemají co jíst, byli. Jsou to lidé mluvící o tom, že o své zdraví se musíme každý starat sami, ale to své vložili do rukou odborných institutů a skupin lékařů, kteří splní každé jejich přání. Hvězdami jsou lidé hovořící i ekologii a udržitelnosti, kteří jsou schopni udržitelně a pořád konzumovat miliardy, aniž by byl vidět reálný výsledek, lidé za které jejich virtuální činy dělají marketingové týmy odborníků na „sociální experimenty“, odborníků, kteří UMÍ OSLOVIT MASY

Předložit jim hvězdy.

Kdo však již dlouhou dobu schází je měsíc, který nikdo nevnímá, a přesto den co den dokáže hýbat vodními masami na celé planetě a v přílivu a odlivu měnit tvář krajiny.

Tento měsíc nepřijde z bankovního trezoru

Pravděpodobně přijde spíše z prachu přede dveřmi, nebude boháčem rozhazujícím radami za peníze, aby dal z mnoha málo, očekávajíce ještě víc, než má nyní,

Měsícem bude ten, kdo z mála, které má, dá vše, neočekávajíce odměnu

Bude však schopen vyvolat trvalý příliv. Příliv, jenž změní tento svět k lepšímu. Nejen pro něho, pro všechny.

Není Vaše firma také svět?

Kde je Váš měsíc?

Nenechali jste ho právě protéci mezi prsty?

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář