Když najdete poklad

O lovcích pokladů byl natočen nejeden populární film. Všechny, které si pamatuji, mají jedno společné, jejich hrdinové musí na cestě za pokladem překonat nejen kus světa, ale i překážky a strasti, aby nakonec pro jeho „zachování“ bojovali se zločincem, který jim chce poklad vzít.

Možná, že se budete divit, ale díky projektům INDUSTRIAL UPCYCLING, jsem již krátce po zahájení prvního zjistil, že jsem se stal prospektorem, jenž má schopnost odhalit EXISTUJÍCÍ ZDROJE (On-The-Ground-Mines) tam, kde je nikdo nevidí.

Právě tyto zdroje jsou poklady, pro které není nutné absolvovat cestu na kraj světa, prodírat se džunglí, či bojovat s predátory ve zvířecí, či lidské podobě, a přesto mají hodnotu často vyšší než ony artefakty, o který uvedené filmy vypráví.

Po těch pokladech v továrnách, které jsou mým nejčastějším působištěm, jejich „obyvatelé“ často šlapou, dupou, rozhazují je, aby za jejich likvidaci zaplatili, namísto, aby získali profit, který jim náleží. Odpadové společnosti si mnou ruce, a to nejenom proto, že jim je zaplaceno, ale i proto že dostanou zadarmo lehce zpeněžitelné prostředky, navíc nezatížené daní z přidané hodnoty, které se kouzlem u nich stanou žádanou a ceněnou komoditou. A protože hledají a vidí jen surovinu, je jim většinou ukradené, že by daný výrobek, či dané věc mohla sloužit mnohem déle, možná jinak, a to bez toho, aby ji hned roztavili, či zničili v honbě za snadným ziskem.

Nevěříte?

Tak se podívejte na jeden z posledních projektů.

To, co vidíte na obrázku výše je STOPADESÁT nových, resp. 50 let nových, nikdy nepoužívaných sedaček kina schovaného pod zemí v prostorách s trvalou teplotou pohybující se těsně nad úrovní 10°C, a trvalou vlhkostí.

Prostoru nyní v rámci projektu NDUSTRIAL UPCYCLING dáváme novou funkci a život a sedačky musí uvolnit místo jiným činnostem, než koukání na zeď s promítaným propagandistickým filmem o úspěchu jedné strany.

Když klient oslovil s tímto požadavkem svou odpadovou společnost, dostalo se mu následující odpovědi.

Dřevo, to nevykupujeme, ale můžete to naházet do kontejneru a my Vám ho za poplatek odvezeme a zaskládkujeme, bude Vás to celé stát jenom 12.000,-Kč, a to jenom proto, že dlouho spolupracujeme.

Klienta jsem zastavil a požádal ho o několik dní pro představení jiných možností

V rámci sítě INDUSTRIAL UPCYCLING jsem rozeslal informaci o novém pokladu a postupně jsem dostával informace o cenách. Ta nejvyšší byla 650,-Kč. ZA KUS. Na paritě EXW. To znamená, že klient může na 150 ks sedaček dostat částku až 97.500,-Kč.

Aplikací metody 6R, tak je možné ze zatížení nákladového střediska zvaného odpadové hospodářství, vytvořit profitové, a to s rozdílem 109.500,-Kč a to při aplikaci principu ZERO ROI. Pro dosažení této změny totiž nebyla nutné žádná investice.

Jak se Vám to líbí?

Věřím, že příště budete moci profitovat i Vy, rád Vám k tomu pomohu.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář