Když obrazy píší slova a slova malují obrazy

Ve své práci jsem se naučil, jak důležitá je schopnost vizualizace myšlenek. Pro mne je na stejné úrovni jako schopnost tyto srozumitelně vyslovit. Čas od času se mi však stane, že mi obraz, či slovo vyrazí dech, či že jedna forma dokáže dokonale nahradit druhou.

Během mých přednášek se mne posluchači občas zeptají, jakou knihu bych jim mohl doporučit pro další vzdělávání a dávají k dobru tu svou oblíbenou. Ta nejčastěji patří do skupiny tzv. Business literatury, jakou tvoří tituly Bohatý táta, Jak vydělat Milion, každá kniha Kawasakiho, či další bestseller.

Většinu překvapí má odpověď.

Žádnou z uvedených business knih jsem nečetl a primárně se jim vyhýbám.

Jsou totiž jen návody na bohatství

A to já jsem již našel v práci.

I přes tuto odpověď však mám dva tituly, které mám rád a doporučit je mohu

MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY

&

PROROK

Obě se vejdou do náprsní kapsy, obě váží méně než mobilní telefon a obě jsou o všem jiném, než o podnikání a businessu, a přesto jsou obě tím nejlepším návodem nejenom na ně, ale i na život mimo oblast pracovního života.

I přesto je zná jen málo lidí

Nemají totiž reklamu

Nepíší o nich v časopisu FORBES, neučí se o nich na univerzitách a součástí povinné četby je nemá žádná ze škol, které jsem navštívil. Důvod je možná prostý.

Neumí je totiž číst každý.

A to je ta potíž.

Porozumění neleží totiž na řádcích, ale mezi nimi.

Je totiž nutné je číst stejně jako knihy Karla Čapka, Antoine de Saint-Exupéry, Umberta Eco a mnoha dalších, již nežijících autorů

Jak sami víte, píši hodně a i přesto, že se sám nepovažuji za spisovatele dovolil jsem si na konci roku 2018 dokončit knihu, jmenuje se MANUÁL IMPLEMENTACE PRŮMYSLU 5.0 a je celá napsaná anglicky. V těchto dnech se finalizuje a do tisku by měla přijít na konci roku 2019, tedy téměř rok po jejím dopsání.

Důvodem není jen to, že napsat je snadné, ale najít vydavatele obtížné, ale i to že jsem pro svou knihu hledal a často dlouho nenacházel správné obrazy. Jsou totiž stejně důležité jako slova, která obsahuje. Součástí textu jsou sice fotografie pořízené při projektech implementace průmyslu 5.0, ale scházel mi v nich ještě lidský dotek a toho se mi dostalo až v dubnu, kdy jsem se díky sociální sítí básníků seznámil s básnířkou a jejím druhem, tvory, kteří přinesli do knihy mého života další obrazy, další dimenzi a já se těším již dnes na spolupráci, která v době, kdy čtete tyto řádky krystalizovala do podoby drahého kamene čistých faset.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář