Když pole mají střechu

Od minulého roku jsem úzce spolupracoval s firmou GROWLIGHT, která se zaměřila na rozvoj konceptu hydroponických zahrad, a to v té nejosobnější, bytové podobě. Poskytoval jsem materiály na výrobu, zpětnou vazbu z testovacích zahrad provozovaných k kanceláři i obchodní vztahy

Umožňující vstup do segmentu E-TRADE největšího internetového obchodu tuzemska.

Vše probíhalo dobře a vývoj šel kupředu mílovými kroky.

I proto bylo možné, v měsíci Dubnu vystoupit z procesu a nechat firmu a její zakladatele a pracovníky kompletně převzít vztahy s klientem, s nímž jsem měl tu čest nejen rozvíjet segment hydroponických zahrad, ale i elektromobility o několik let dříve.

Budu rád pozorovatelem úspěchu, k němuž jsem svou trochou mohl přispět.

Je to velmi podobné situaci, při které jsem, jako jeden z prvních mužských AUPAIR ve Velké Británii, naučil svého tehdy osmiletého svěřence Danyho udělat vlaštovku, která letěla a on její tvar následně modifikoval podle svého a ptal se mne zda-li se nezlobím.

Proč?

Měl bych snad?

Není krásné, když žák překoná svého učitele?

Pro mne to tak je, a jistě nejsem zdaleka sám.

A i proto mám radost mohu-li Vám všem ukázat kam až může za současných podmínek Hydroponie dojít.

Rád si nechám pomoci videem

To první umístila na YOUTUBE, které je již také dávno sociální sítí, společnost VISCON HYDROPONIS. Společnost, která se rozhodla dát pojmu Hydroponie jiný rozměr a pěstovat komerčně a pod střechou produkty, jejichž růst a chuť jsou nesrovnatelně lepší než standardní produkce na polích a navíc spotřeba vody klesá až na úroveň 15-20% standardních hodnot.

Kdo si vzpomene na mé články o vodě a stoupajícím riziku jejího nedostatku se jistě nebude divit, proč jsem se rozhodl sdílet informace o možnostech, které hydroponie nabízí.

Druhé video, ukazuje výsledky práce týmu Britské univerzity a než popisovat, doporučuji se podívat

Na závěr mi dovolte otázku

Proč nemá více „polí“ u nás střechu?

Že by důvodem byla nenáročnost řepky? Či snad nadbytek vodních zdrojů? Nebo snad proto, že se ještě lobbistům nepodařilo vyzkoumat, jak z dobrého úmyslu udělat ještě lepší a profitabilnější business?

Myslím, že všechny tyto skutečnosti jsou důvodem, ale ještě nedávno byl na stole ještě jeden. Málokdo věděl, co si pod pojmem hydroponie představit a měl možnost ji vyzkoušet na vlastní kůži.

To je minulost a jsem rád, že i já jsem mohl, k odstranění tohoto problému přispět, a to i přesto, že ekonomickou sklizeň, sklízeli jiní.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář