Když za Vás píší jiní

Mnohá média a zdaleka nejen ta internetová, i přes množství publikovaných článků, nemají téměř žádné vlastní píšící redaktory, nepotřebují je, mnozí z nás (včetně mne) totiž mají potřebu sdílet a média nabízí platformu zdarma. Tedy za maličkost, právo cenzurovat, co bude vydáno.

V poslední době je facebook plný reklamy na oslavy 10ti letého fungování blogovací platformy iDNES. Vyzkoušel jsem si ji, a s téměř 800 články na ní psal přesně 2 roky, I přes 800.000 přečtení jsem však skončil, či spíše byl skončen. Proč? Jednoduše proto, že se obsah mých článků nelíbil člověku, jenž toto medium vlastní a neprošel skrze „očistný koš“. Jak zástupci redakce nazapomenou nikdy dodat, to nebyla cenzura, jen é články byly proti pravidlům a dělal jsem si v nich reklamu. Aby ne, vždyť 20 let staré texty z mé poezie a prózy, či články o čisté mobilitě a E-MOTION, nebo nedej bože o tom, že se odpadu dá předcházet, jsou přeci špatné, už z principu.

Pak jsem vyzkoušel jinou „svobodnou“ platformu, parlamentní listy a dopadl stejně. Ono, když se sahá na vlastníky, bez toho, aby se jim pochlebovalo, ale mluví se o skutečnosti bez příkras, nebývá to pro ně hezké čtení.

A tak nyní píši tady, na svých firemních stránkách a mám obavu, že jsem jediný majitel společnosti, publikující článek každý den, ale to je jedno.

V každém případě, patří sdílení k mé práci, a i když si ji psaním přidělávám, neberu to jako negativum, naopak. V květnu však za mne dvakrát promluvili jiní, a to takovým způsobem, že si dovolím s Vámi obsah sdílet.

Těmi prvními byly studenti Gymnázia v Domažlicích, kde jsem o své práci a podnikání mohl sdělit informace v rámci projektu www.muzespodnikat.cz. Je to neuvěřitelně kreativní platforma podnikatelů, kteří věnují svůj čas bez nároku na odměnu tomu, aby přiblížili život podnikatele studentům, kteří se mají rozhodnout, zda-li se z nich stanou zaměstnanci, či zaměstnavatelé resp. podnikatelé.

Z každého semináře, kde vystupují vždy dva řečníci, sbírá platforma feedback a o ten domažlický se s Vámi rozdělím. Jen upozorním, že tentokrát jsem byl řečníkem druhým.

velmi poučné

nejvíce mě zaujal druhý řečník, zajímám se o to, co se děje s „odpadem“, lidé si to často neuvědomují, velmi zajímavé a přínosné

zaujalo mě vše, především předpoklady pro podnikání, výrobky z odpadu a odpad všeobecně

motivační věci nejen týkající se podnikání, ale hlavně ochraně planety, což je nejdůležitější a užitečnější

líbilo se mi, že sami řečníci dokázali, ukázat své vlastní chyby během podnikání, hovořili tak jak to podle mě skutečně je a nesnažili se podnikání propagovat a neidealizovali ho!

umožnilo mi to jinak se podívat na svět, zajímavý úhel pohledu

seminář pro mě byl inspirujícím podnětem minimálně k zamyšlení, určitě se ještě ráda s řečníky spojím, děkuji

líbilo se mi jak nás pan Zábranský seznámil s začátky podnikání, druhá přednáška mě zaujala víc, protože jsem o ničem takovém ještě neslyšela

výborné!, líbilo se mi všechno moc, Michael Rada

děkujeme, že jsme se díky Vám mohli ulít z učení, dozvěděli jsem se, že k podnikání stačí selský rozum a podnikat může každý, je dobré jít do světa, recyklace je lež, odpad je všude a stačí natáhnout jen ruku!, promluvili jste do duše!

e-motion, také doma provozujeme recycling

E-MOTION, zajímavá prezentace

zaujaly osobní zkušenosti

o podnikání jsem se nikdy moc nezajímala, ale přednáška byla pro mě velice zajímavá a překvapivá, druhý řečník mě inspiroval k hlubšímu zájmu o řešení problematiky odpadu

přednáška pro mě měla především motivační význam, myslím, že byla dobrá pro motivování studentů k podnikatelské činnosti, zaujala mě čísla ohledně odpadů, dozvěděli jsme se hlubší pravdu o recyklaci

myslím si, že tento seminář byl velmi užitečný, dozvěděla jsem se řadu pro mě dosud neznámých informací o možnostech v podnikání, podnítilo mě to k hlubšímu zamyšlení nad odpadem a současné světové situaci v souvislosti s plýtváním

vlastní zkušenosti, zajímavé pojetí

vlastní zkušenosti a zážitky, zajímavé pojetí

celá přednáška mne zaujala, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí

celá přednáška mě velice zaujala, dozvěděl jsem se spoustu užitečných informací

druhý řečník mě zaujal, avšak nemohu si pomoci, ale občas jsem z projevu cítila patos a možná prvky manipulace

zajímavé informace o recyklaci a zpracování odpadu, kontakty na spolehlivé podnikatele

zaujala mě pouze druhá prezentace

Druhý pán fakt frajer

přednáška o důležitých věcech při založení firmy, celá druhá přednáška o recyklaci byla velmi poučná a zajímavá

spoustu zajímavých věcí o odpadu, triky jak správně podnikat a na co dávat pozor

první část byla hlavně o tom podnikání, což jsem očekávala, druhá část… řečníka hodnotím za 1, ale nebylo to to, co jsem v přednášce o podnikání očekávala, více to bylo zaměřené na znovu zužitkování „odpadu“

první přednáška byla velmi zajímavá, ta druhá byla zajímavější, avšak jen málo se týkala byznysu, avšak děkuji za možnost obojí si vyslechnout

Druhým, kdo píše dnešní blog za mne, je prezidentský kandidát, pan Michal Horáček, o jehož návštěvě jsem na svém blogu již psal. 30.5.2017 mi to oplatil a o návštěvě napsal na svých stránkách následující slova (vybráno z textu)

Využít se dá cokoli

Z hejtmanství se Horáček vydal do malé kanceláře sdružení Industrial Upcycling. „Mým cílem je bezodpadová výroba. Při jakékoli výrobě vzniká obrovské množství průmyslového odpadu, který má často nespočet využití, ale místo toho, aby z něj něco vzniklo, končí ve spalovnách či skládkách,“ říká Michael Rada, duchovní otec celé myšlenky využívání průmyslového odpadu, v malé kanceláři plné nábytku a dalšího vybavení, které bylo vyrobené právě z průmyslového odpadu – různých cívek, odřezků, vyřazených výrobků a dalších věcí, které by bez Michaela Rady skončily ve spalovně či jiném místě pro zpracování odpadu.

Rada kolem sebe zároveň koncentruje lidi, kteří smýšlejí podobně jako on, ačkoli se pohybují ve zcela odlišných profesích. Například v hotelnictví, personalistice a dalších oblastech. V hotelnictví je například velká šance vzdělávat lidi, protože každým hotelem ročně projdou desítky tisíc lidí, kteří se prostřednictvím různých expozic, výstav a dalších akcí mohou dozvědět více například o možnostech využití odpadu.

Toto nově vznikající odvětví naráží stejně jako mnozí jiní na velkou míru regulace. „Když to řeknu zjednodušeně, tak když něco spadne do koše, je to odpad. A s odpadem musíte nakládat podle velmi striktních předpisů. Že se tento odpad dá velmi dobře využít pro spoustu jiných věcí, zákony moc neřeší. Nicméně situace se obrací. Ještě před pár lety se mi firmy nakládající s odpady smály, teď už jsme ve fázi, kdy mě skutečně hodně nemají rádi,“ říká Rada.

Portréty z gramodesek

Michal Horáček navíc od sdružení dostal na památku vyřazenou gramofonovou desku, na kterou stačí posvítit baterkou a na zdi se objeví jeho vlastní portrét. Jeden z umělců kolem sdružení se totiž zabývá právě výrobou nejrůznějších věcí z gramodesek, z nichž podle jeho mínění lze vyrobit téměř cokoli od stínidel na lampy až právě po různě vyřezané desky, které díky rozdílům mezi světlem a stínem mohou vytvářet portréty lidí a další obrazy.

Rád bych poděkoval všem, kdo mi dnešní příspěvek do blogu pomohli sepsat. Jsou to totiž oni, pro které a se kterými, jsem se rozhodl vybudovat svět bez odpadu a plýtvání a věřím, že společnou prací, budeme moci do tohoto světa nejen nahlédnout ve virtuální realitě, ale vstoupit v té skutečné.

Přeji Vám krásný den

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář