Když změna, tak ZMĚNA

Před docela krátkou dobou se mi na stránkách internetu objevilo zajímavé srovnání způsobu přepravy 48 lidí ve městě v případě, že používají automobil se spalovacím motorem, elektrický automobil, či automobil autonomní.

Srovnání naprosto výstižně korespondovalo se stavem a situací, s níž se setkávám jak na konferencích k tomuto tématu, tak na workshopech pořádaných výrobci automobilů, tak i v diskuzích mezi příznivci a odpůrci jedné, či druhé varianty.

Začneme u nejrozšířenějšího dopravního prostředku současnosti, tedy u osobního vozidla se spalovacím motorem a pomineme, jedná-li se o vozidlo spalující benzín, či naftu.

Jak vidíte skupina 48 lidí, k nimž se srovnání váže zabere celou šíři vozovky, stejně jako jejich vozidla. Délka však odpovídá 12 ti za sebou postaveným automobilům, což je zhruba délka 60-70 m.

Obrázek to není nijak výjimečný a vychází z každodenní reality, kterou mám mimo jiné možnost vidět i na svých E-MOTION cestách na elektrické jednokolce – jedno auto = jeden pasažéř = řidič.

Druhý obrázek je podstatně zajímavější a ukazuje skupinku shodných lidí, zabírajících celou šíři ulice a jejich vozy v provedením elektrickém jsou postaveny za nimi.

Jak můžete vidět sami je tam určitá podobnost. Rozdíl spočívá v tom, že elektrické vozy za sebou nezanechávají „vůni spalin“ a hluk motorů. Tím však odchylka končí.

Ovšem na prostý zvrat nastává, podíváme-li se na stejných 48 lidí a jejich autonomní osobní vozidla.

Zatímco lidé zabírají stejnou šíři ulice, zabírají jejich autonomní vozidla šířku téže ulice v dálce ca 60–70 m.

Vidíte ty rozdíly?

Pro ty, kterým by posun po obrazovce dělal problém přikládám původní, nerozdělený, srovnávací obrázek.

Tak přesně takovýto rozdíl pocítíme v ulicích měst, budeme-li měnit motory a inteligenci svých vozů, ale zapomeneme-li na tu vlastní, lidskou. Již před časem jsem upozorňoval, že raději než ve SMART (CHYTRÉM) městě, budu žít ve městě, které bude WISE (MOUDRÉ), protože bude obýváno moudrými lidmi.

V současné době, mnohem více než v minulosti se předhání tvůrci, společnosti a politici s prezentováním světa, jak bude vypadat v budoucnu, například v roce 2050. Dokonce i mezivládní dohody již o tomto roce hovoří a mně se shodou náhod podařilo ve stejné době, kdy mi přistála na obrazovce fotografie, která stojí za tímto článkem, nalézt video níže a doporučuji, před tím, než budete pokračovat ve čtení, si jej prohlédnout.Celé.

Jak vidíte svět bude krásný, čistý, bez zvířat a ptáků a skoro i bez lidí, zůstanou místo nich jen hologramy, které se budou scházet u společných virtuálech večeří ve svých bytech vybavený krásným virtuálním nábytkem, než bude měnit své barvy a tvar na stisk tlačítka.

Nevím, jak Vás, ale mně zaujalo ještě něco, a to hned na začátku videa, konkrétně v čase mezi 0:29 a 0:51.

Autoři totiž vidí budoucnost ve stylu života, či chcete-li osobní přepravy, který já žiji již třetím rokem a úspěšně jej šířím dál, tedy E-MOTION. Podívete se ještě jednou a nezachytili-li jste ten správný okamžik, zachytil jsem ho za Vás a je vidět níže.

Na závěr jen doporučení. Můžete žít v tužbách po lepším světě, kterého se však možná ani nedožijete, nebo ho můžete budovat a žít v něm svými činy, jako to činím já. Každý máme volbu a to reálnou, nejen virtuální, tak ji využijme, než bude na každou volbu příliš pozdě.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář