Když zmrznou slzy

Dnešní týden nezačnu zprávami z Olympijských her, ani nebudu přemýšlet nad tím proč spadlo letadlo u Moskvy, stejně jako se nebudu věnovat sociální studii lidí bez domova. Budu jen psát o tom, proč i v poměrně velkém až extrémním mraze, můžeme plakat.

Každý z nás minimálně jednou za život ochutnal slzy.

Mohly to být slzy vlastní, ronící z koutku oka do pootevřených rtů. Mohly být i cizí, když došlo k objetí. Nedokáži si však vybavit, zda-li slzy radosti, chutnají jinak než ty smutku a jak jste na tom Vy?

V každém případě je prokázaným faktem, že slzy jen tak nezmrznou.

Důvod je celkem prostý, mají totiž velmi vysoký obsah soli a jak každý ví, slaná voda nezamrzne jen tak.

Nemusíme mít tedy strach, že by nás vlastní slzy oslepily svou ostrostí, a vypíchly nám oko, co se však stát může, že po smíchání s dalšími zdroji vlhkosti, nám mohou například namrzat na řasách apod.

Co mi připadlo, v tématu se slzami zvláštní je informace, že po smrti, nám oči i slzy v nich „přirozeně zamrznou“, jako kdyby na ně již fyzikální zákony, kterými jsme se řídili jako živoucí bytosti, neplatily.

Když jsme u slz, pak je třeba si uvědomit, že jejich přítomnost může vyvolat absence něčeho jiného.

Mohou to být slzy ze vzteku, že jsme nedostali, co jsme chtěli, a nebo také slzy z lítosti, že náš dárek nebyl doceněn, tak jak by si zasloužil, ale mohou to být i slzy způsobené bolestí a to jak tou fyzickou, tak tou duševní.

Tyto všechny myšlenky mi běžely hlavou, když jsem dnes jednal s výrobcem jedné speciální bundy ojejím využití v prostředí E-MOTION a E-MOTIONEERs a nejenom tam. Pro její výrobu si vytvořil módní značku, kterou nazval URBAN CIRCUS a s ní se snaží, aby těch slz, bylo o něco méně.

Jak to dělá?

Prostě. Nechá Vás býti vidět.

Nic víc, nic míň.

Neznamená to, že byste si s sebou nosili namísto deštníku lampičku, ani že musíte být neustále oblečení v signální vestě, kterou ze zákona nařizuje všem vyhláška. Chcete-li jít v noci, či za snížené viditelnosti ven, noste reflexní vestu. Tečka.

A co kdybychom místo MUSÍME, začali cítit CHCEME?

Bylo by to tak v pořádku?

Podívejte se a řekněte sami, nebylo by lepší, abychom namísto donucení, činili svou viditelnost lepší proto, že to sami tak chceme? A nebylo by lepší mít možnost svou viditelnost zvyšovat kdykoli to bude třeba, a nejen v noci? A co kdyby to šlo i bez signální vesty?

Tak to vše URBAN CIRCUS nabízí, podívejte se sami

A co kdyby ….

Tak a je to, zase bude slz o něco méně a to nejenom těch Vašich, ale i lidí, pro které bolest blízkých, či jejich ztráta, byly by nekonečným zdrojem smutku, z něhož by vyvěraly až do úplného zamrznutí.

A na závěr malý dárek, zkuste do objednávky zadat kód EWHEEL10, uvidíte, zda-li nějaká slza neskyne i na Vaši klávesncí, či displej.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář