Knedlíky s Medem

To bude zase žrádlo, říkají si ti, co denně nemohou dospat, aby si přečetli další z příspěvků mého ranního blogu a mohli rozhodit na sítích informace o tom, že ten Rada se zase zbláznil. No fakt. To si musíte přečíst. A zase mají pravdu. Zbláznil, a to hned dvakrát.

V obou případech to bylo do potravin.

O té první, knedlíku, resp. abych byl přesnější, knedlíku do ruky, jsem se již zmínil, před Vánoci, jsem téma doslova nakousl v několika svých příspěvcích a nebyl jsem sám. K nakousnutí jsem nemusel přemlouvat ani účastníky semináře ZERO WASTE, který proběhl na konci roku v Ostravě, ani pracovníky výrobního závodu v jižních Čechách a všichni, až na výjimky, se oblízli.

O medu budu psát poprvé, i když ani to není ani tak pravda, věnoval jsem se mu před několika lety, kdy jsem měl možnost se aktivně účastnit Úlu, v němž to hučelo nápady a myšlenkami, stejně jako v tom včelím. Dnešní příspěvek však bude jiný.

Bude totiž Bezodpadový a Logistický zároveň.

A to je i důvodem, proč knedlíky s medem spojuji i v nadpisu.

Oba výrobky, resp. oba projekty totiž principy prevence vzniku odpadu mají zakořeněné přímo ve svém jádru a to, spolu s osobní zkušeností, rozhodlo o tom, že budou zařazeny do projektů INDUSTRIAL UPCYCLING, do projektů, které stojí za budováním SVĚTA BEZ ODPADU A PLÝTVÁNÍ.

Vrátím-li se tedy k produktu s názvem KNEDLÍK DO RUKY, upřesním, že se jedná o výrobek holandské společnosti, která již desetiletí podobný (ale asijsky zaměřený produkt) vyrábí a prodává v západní Evropě a rozhodla se na konci roku 2017 přijít s produktem k nám do Čech, a to ne produktem obecným, ale typicky českým. Jedná se totiž o „standardní“ kynutý knedlík, se svíčkovou, gulášem, nebo vepřovým se zelím.

Slovo standardní mám v uvozovkách proto, že standardní zůstala chuť a konzistence, ne však tvar a ani ne určení. Svíčková, Guláš či Knedlo-vepřo-zelo totiž přestalo být obědem, či večeří, ale stalo se svačinou a získalo formu tomu odpovídající. Nejvíce připomíná hamburger, s tím rozdílem, že z něj nic nekouká, nekape a nestéká, protože je vše umístěno uvnitř. Příprava je snadná. KNEDLÍK DO RUKY umístíte do mikrovlnné trouby a za dvě minuty se můžete do nadýchaného knedlíčku se svíčkovou zakousnout a přidáte-li si brusinky a šlehačku, jen těžko rozpoznáte rozdíl. Ten přijde až v okamžiku úklidu, kdy zjistíte že nepotřebujete mýt ani hrnce, ani talíře, ani příbor, a tak si nezkazíte zážitek prací, která už tak příjemná není. Jen ještě informace pro ty, kdo nemají (stejně jako naše domácnost) mikrovlnnou troubu. Nevadí, KNEDLÍK DO RUKY lze dobře ohřát i ve vodní páře.

Po ohlasech, které na výrobek jsou, jsem se rozhodl rozšíření aktivně podpořit, protože si myslím, že hlavně v továrnách, firmách a provozech, kde se většinu času pohybuji, najde své pevné místo a bude dobrou alternativou k bagetám, jež staly se takovým standardem, že většinou mění v zásobníku nejen tvar, ale i barvu, po uplynutí doby spotřeby.

Ačkoli je KNEDLÍK DO RUKY již zvláštním a atypickým produktem, respektive vytváří novou produktovou řadu, je „MED DO RUKY“ ještě zvláštnější. Představuje totiž dávku, lžičku medu, kterou bez starosti o to, kam si otřete špinavé prsty, či kam vyhodíte plastovou vaničku, můžete vzít do ruky, resp. do prstů a vložit ji do svého šálku čaje, či jiného teplého nápoje.

Produkt nesoucí název HONEYMOONS pochází tentokrát z Velké Británie a jeho výrobce vyvinul a patentoval způsob, jak z med zabalit do rozpustné a jedlé kapsle a tím ho udělat bezobalový. Když mne výrobce na základě informací o mé práci oslovil, byl jsem rád, že se o ní dozvěděl. Když jsem dostal více informací, rozhodl jsem se a nabídl mu, možnost podpory rozšíření a prodeje nejen v tuzemsku.

Již první reakce klientů nejen z řad uživatelů, ale i a i firem a to hlavně z řad klientů v oborech Gastronomie a Cestovního ruchu ukazují, že jsem učinil rozhodnutí správné. Téma ZERO WASTE a PREVENCE VZNIKU ODPADU s ním spojené pojmy INDUSTRIAL UPCYCLING a INDUSTRY 5.0 totiž již od prvních dní roku 2018 rezonují tak silně, že jsem si jist, že systémová změna již nastala a není z těch, které by bylo možné zastavit.

Věřím, že mi to potvrdí nejen přibývající klienti, ale i rostoucí účast na projektech odborných seminářů na téma ZERO WASTE v LOGISTICE, z nichž první, lednový se bude konat v Praze.

P.S. Jednu důležitou maličkost jsem zapomněl dodat. Je jí skutečnost, že oba projekty spolupracují s tuzemskými výrobci a svou spolupráci chtějí nadále rozšiřovat. Věřím, že k Českému zelí a Medu, přibyde nejen více kvalitních surovin od českých farmářů, ale přibude i více dodavatelů kvalitního Českého medu, který je vyhlášen po celé světě.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář