Konec jedné cesty

Každý z projektů, který ve svém pracovním životě pro klienty realizuji jednou končí a dnes končí jeden z těch, které mi přirostly k srdci. Ne snad minimálním objemem práce za maximálního objemu financí, ale proto, že byl plný lidí, kteří mají chuť se měnit a hledají práci, kterou by dělali s láskou.

Projekt to nebyl malý. Z původních třech měsíců se rozrostl na osm. Z původního malého rozsahu prorostl celou firmu a namísto jen úspor v logistice, začaly tyto vznikat a pronikat všude a mým odchodem jejich růst zdaleka nekončí.

Za dobu působení u klienta jsne nejen objevili nová území v místech, která znal jak své boty, ale objevili jsme i věci, na které dávno zapomněl, ale ony nezapomněly na to, k čemu byly určené. Objevili jsme v lidech potenciál, který vyhasínal a stačilo jen fouknout správným směrem a přikládat a začal opět hřát nejen na srdci, ale i na duši.

V místě působení jsem však objevil mnohem více

Krásnou krajinu, příjemné lidi, řeku, kterou jsem znal jen z vyprávění a vesničky, které jsem znal jen z knihy pana Jaroslava Haška.

Cesta to byla dlouhá, byla náročná, a snad i proto byla krásná a díky lidem, které jsem potkal jsem přesvědčen, že nebyla zdaleka poslední. Právě naopak.

Vypadá to, že se zrodilo nové centrum mnoha oborů, které tvoří mou práci.

Ať je to centrum E-MOTION, kde se počet jezdců brzy zpětinásobí

Ať je to centrum PREVENCE VZNIKU ODPADU, kde k první továrně, která se rozhodla přestat plýtvat, brzy přibydou další.

Či ať je to schopnost a snaha budovat svět bez odpadu a plýtvání ve všech jejich podobách.

A ačkoli město, ani samotná továrna nemají ve svém názvu slovo SMART, rád bych jim ho udělil já sám, a to v modifikované podobě. Na rozdíl od mnoha těch, kteří se chlubí svou „SMART“ značkou a objemem elektroniky, kterou nakoupili, aby zjistili, že ji neumí ani používat a chytré lampy tak namísto noci osvětlují chodníky ve slunečné dny, je totiž jak město, tak i továrna plná MOUDRÝCH LIDÍ, a to je pro mne pravá SMART vizitka.

Díky uspořádání myšlenek v dnešnímu článku tak vím, jak budu nazývat skutečně SMART prostředí já sám, abych nezabředl do guláše vařeného těmi, pro které je tento výraz hlavní přísadou bohatých ekonomických chodů.

Od dnešního dne budu těm, kdo splní výše uvedené, říkat MOUDŘÍ

Budou tak MOUDRÁ MĚSTA, MOUDRÉ TOVÁRNY, MOUDRÉ DOMÁCNOSTI a jistě mnohem více.

Za všemi a ve všech však bude ona moudrost podložena ne stavem na bankovním účtu, ani ne výkonem integrovaných procesorů, či délkou kabelů a drátů, ale přítomností MOUDRÝCH LIDÍ, kteří budou nejen MOUDRÝMI UŽIVATELY, ale i MOUDRÝMI SMĚŘOVATELY A TVŮRCI.

Jejich snaha bude podpořena efektivním využíváním, ne však zneužíváním, technologií, které přichází v čím dále větší rychlosti. MOUDŘÍ LIDÉ totiž nehledají možnost, jak vypnout mozek, ale jak ho zapojit, jak přemýšlet nad tím, či oním. Nehledají cesty k dosažení vítězství zlaté jehly, kterou dostane ten, kdo se dokáže nejlíp zašít.

I kdyby totiž zlatou jehlu dostali, snažili by se najít způsob, jak s ní přišít ještě lépe knoflík se čtyřlístkem, či jak spravit to, co není ještě rozbité a zničené natolik, aby to nemohlo sloužit dál i když třeba jiným způsobem.

Dnes jedna z mých cest končí a já na jejím konci nevidím zeď značící slepou uličku, ale rozcestník a košatou korunu stromu jehož větve chtějí víc, aby mohly růst ke slunci, které dává život, stejně jako voda, kterou pije svými kořeny.

Už se těším jak na letiště v Českých Budějovicích, kde byl testován první ryze Český elektrický ultralight a kde každý nový stroj vzniká pod rukama lidí milujících svou práci, tak i na společnou E-MOTION cestu nejen do Putimy, jež bude dalším důkazem toho, že E-MOTION je víc než jen cesta z A do B.

Věřím, že MOUDRO najdu i u Vás, tak dejte vědět, abych si dokázal své kroky správně nasměrovat k těm, kdo o změnu mají skutečný zájem.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář