Krysařem Bez Krys

Květen jsme začali hezky z ostra, na ministerstvu obrany, a je možná na čase se přesunout jinam, co třeba úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Jediné pracoviště, které ve svých náborových inzerátech požaduje ostříží zrak a spáry dravce.

V jeho čele stál ještě před několika měsíci „člověk hnutí ANO“. Ne nebyl ve straně, naopak stranil tomu, kdo dal víc, alespoň tak to vyplynulo ze zátahu Olomouckého lovce hlav.

Je to téma bohaté a pestré a dá se na něm strávit mnoho času.

Mnoho a tím myslím, opravdu mnoho.

Třeba i celý život.

To pochopili i lidé, kteří se rozhodli, potírat zlo

Potírají ho denně a vzali to jako svou hlavní pracovní náplň, a proto musí z něčeho žít. Jsou neziskoví a jsou zde již od roku 1998. Abych to upřesnil jsou „nestranná nevládní nezisková organizace s transparentním financováním

Jsou tak transparentní, že první výroční zprávu byli schopni vydat již šest let po zahájení své existence a na transparentním účtu, který v současné době používají je možné dohlédnout celý jeden rok zpět.

Stejně jako mnoho jiných i v tomto případě je Česká organizace součástí globální rodiny, rodiny, která vznikla jen o pět let dříve, než porodila Českou dceru.

Tento příběh mi připomíná některé další, které mají v názvech mnoho NE

Spojnic je hned několik

  • Všechny jsou neziskové, a přesto uživí stovky a tisíce zaměstnanců
  • Všechny jsou neziskové, a přesto mají reklamu v tržní hodnotě milionů
  • Všechny jsou nestátní, a přesto jim stát dává víc než jen prostor
  • Všechny jsou transparentní, a přesto o nich víme tak málo
  • Všechny mají na svých stránkách výzvu DARUJTE
  • Všechny křičí, že je rozlité mléko, ale spravit krajáč se jim nechce

Je jedno, jak se jmenují. Je jedno jaké téma zastřešují, je jedno zda-li mají logo modré, nebo zelené, jejich „CORE BUSINESS“ je Náprava, ne však napravení, či dokonce předcházení a to je důvod, proč jsem se rozhodl jim věnovat svůj dnešní příspěvek.

Zatímco Vy ho čtete začátkem května, já ho píši na začátku března. Zatímco Vás hřejí sluneční paprsky a pomalu, ale jistě si začínáte uvědomovat, že krajina je sušší než jindy, dívám se já na bouřkové mraky prolévající v nárazech větru slzy na krajinu pod sebou ve snaze smýt z ní špínu a darovat život.

Právě smytí špíny, by mělo být dle mého cílem, zatím je však jen v heslech krásných výročních zpráv, které se hrdě vystavují na stránkách, aby ukázali jen tolik, kolik bude uznáno za vhodné.

Přemýšlím a Ptám se.

Své otázky vždy pečlivě promýšlím a pracuji na jejich formulaci tak, abych dostal odpověď, která bude stejně jasná a nebude umožňovat jiný výklad, který by mohl zavádět k plýtvání časem i prostorem.

I takováto činnost je možná a nemusí nést na začátku dovětku svého názvu samá NE

Jde to a já to nejenom vím, ale i se dle toho řídím a vedu firmu a projekty, které realizuji abych pak o nich hovořil, ne naopak.

I proto nejsem vítán v klubu

Nejsem a Nebudu bohatá Neziskovka. Děkuji Nemám zájem, já raději dostanu zaplaceno za výsledek a změnu, ne za slib a natažení prstu v jehož výstražném kývaní bude vepsáno NE NE NE.

P.S.Jen den před vydáním tohoto článku jsem dostal infromaci o vítězích letošních cen SDG v soutěži, kam má práce nebyla ani připuštěna, natož aby si organizátoři dovolili zariskovat a pustit mne na podium, mohli by totiž sami i ostatní slyšet slova, která poukazují na skutečnost, kterou si nechtějí připustit. Můžete schválně hádat, zda-li cenu dostaly i některá NE-organizace.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář