Květnové oslavy vítězství narcismem

Narcismus nebo také narcisismus charakterizuje v běžné řeči člověka s přehnaným obdivem sám k sobě, s arogantním vystupováním a nedostatkem pochopení pro druhé, které chápe jen jako nástroje pro vlastní cíle. Jedná se o vážnou poruchu osobnosti. V krajních případech je někdy nutná i hospitalizace jedince.

Tak vypadala oslava vítězství v ulicích Plzně v roce 2017.

Pokusil jsem se zdokumentovat všechny tři dny, tak aby i budoucí generace věděli, jak silně se jejich předci starali o minulost, a to často bez toho, aby je zajímala přítomnost, nebo dokonce budoucnost.

Zničený trávník před krásně restaurovanou budovou Fišerovi vily. Figuranti potřebovali naplnit pytle na obraný val a materiál ze skrývky 10 m vzdáleného mostu jim byl moc daleko.

Letošní ročník byl plný lidí v uniformách všech druhů a příslušenství. Míchaly se kopie historických s těmi současnými, i nedávno minulými a pod většinou z nich byli lidé, kteří toho o jejich původu moc nevěděli. Tři z nich mi však dovolili se podívat na visačku označující dobovost nápisem MADE IN PRC. Pozor zde se nejedná o sexistickou narážku, ale o jedno z označení spojence, který nám byl vždy na blízku, aby nám byl dnes ještě blíže – PEOPLE REPUBLIC OF CHINA, neboli Čínská lidová republika.

Co na tom, že čínští vojáci během druhé světové války v Plzni, ani v Čechách, příliš nezasáhli, jestli vůbec, po válce se však činili a činí o to více a je jedno dělila-li je opona železná, či sbližovala rudá vlajka a hvězda tak blízká všem soudruhům

V každém případě mi letošní oslavy připomněly, že divadlo se dá zahrát kdekoli, stačí jen umět text a mít někoho, kdo postaví kulisy. A takových je, díky štědré plzeňské honoraci z radnice, více než dost. A tak truhláři stavěli podsádky pro vojenské stany, zatímco záchodový král JOHNY distribuoval na všechny místa dostatek mobilních toalet, aby měl kam odtékat národní mok a s ním odcházet i klobása, jež se pomalu, ale jistě stává stejně svatá, jako knedlo vepřo zelo.

Prostě je zavřeno a objizdná trasa neexistuje.

Na hradě i v podhradí, pak rezonovaly odezvy Plzeńské oslavy a nejlepší částí, bylo nečekané objevení nevybuchlé letecké pumy, kterou shodou náhod objevily v den oslav pracovníci na dráze.

Shodou náhod jsem jel krátce po objevení kolem a viděl jsem, jak intenzivně je prostor uzavřen.

Ovšem, abych jen nehovořil, sbíral jsem po celé tři dny obrazový materiál, a to jak v podobě fotodokumentace, tak videodokumentace a věřím, že se Vám z něj nezamotá hlava.

Takže pro všechny, kdo se nemohly bouřlivých oslav účastnit, malá obrazová videodokumentace a POZOR, AŤ SE Vám nezamotá HLAVA.

Jak jsem již říkal, pozor, ať se Vám nezatočí hlava

Na závěr pro uklidněnou dáme CESTU Z PEKLA MĚSTEM PLNÝM TICHA

K poslednímu videu si dovolím vypsat soutěž o hodnotné ceny. Stačí odpovědět na dvě otázky.

  1. Kolik lidí se za jezdcem na elektrické jednokolce otočilo? (Kamera nahrávala pohyb za mými zády)
  2. Kolik lidí si neslo kelímek s pivem?

Odpovědi prosím do komentáře spolu s Vaší e-mailovou adresou.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář