LOGISTICS RIDE 2018

LOGISTICS RIDE 2018

Nevím, jestli mými čtenáři existuje někdo, kdo slova LOGISTICS RIDE ještě neslyšel, ale dost o tom pochybuji. Bohužel si myslím, že bude existovat mnoho lidí, kteří se na akci s tímto názvem nedostali. Ne že by nechtěli, ale proto, že se na ně prostě nedostalo. Kapacita je totiž omezená.

Jak z názvu vyplývá, týká se LOGISTICS RIDE, neboli LOGISTICKÉ JÍZDA, logistiky, kterou nese v názvu a ačkoli se jedná o druhou nejmladší akci tohoto typu v republice, získala si již při prvním ročníku plně prvenství a všichni, kdo mne znají vědí, že jsem náročný porotce.

Za svůj profesní život jsem měl možnost navštívit jistě více než stovku konferencí, workshopů, veletrhů, a i když ne všechny byly zaměřeny na logistiku, týkala se logistiky většina.

Na Českém trhu je několik hráčů, kteří organizují logistické (a jiné) veletrhy již téměř dvě desítky let a člověk by se proto mohl ptát jak nováček, který se poprvé objevil v roce 2015, může hrát prim.

Poměrně jednoduše, nezaměřil se na vizuální stránku a marketing, které se promítají v obsahu, jenž je čistým PR od úvodního slova až po to závěrečné, ale na obsah.

A to logistický.

A to praktický.

Letošní ročník je ročníkem třetím a chcete-li vědět, CO JE TO LOGISTIKA V PRAXI, neměli byste chybět.

Koná se v Ostravě, resp. tento rok v Ostravě – Vítkovicích.

Doporučuji nejen dobré oblečení, aby Vám je vír informací neserval, ale i pohodlné boty a to nejlépe bez zvýšeného podpatku.

A ještě něco.

Přivezte hlavu, do které budete moci uložit poznatky z praxe z tolika projektů, kolik jen sami unesete a myslím, že se budete až divit, jaké všechny podoby může logistika mít.

Musím říci, že nezapomenu na prezentaci pana Ivo Kohlera v roce 2016, který jak sám říkal, nikdy nebyl logistik, a ani dlouho nevěděl, co to je, možná až do chvíle, kdy absolvoval jednak vzdělaní na Ostravské Logistické Akademii a jednak přednášel před publikem, které jeho příběh, takové normální stavby uprostřed řeky, doslova odečítalo z jeho rtů, aby v úplném závěru ocenilo právě tuto přednášku první cenou.

Na letošní LOGISTICS RIDE však nebudou účastníci vnímat logistiku jen očima a ušima, ale budou ji moci doslova převalovat na jazyku, aby si odnesli o zážitek víc. Pozvání totiž přijal i člověk, který svou intencí a pílí dokázal, že česká gastronomie, může mít i moderní formu, která v továrnách, bufetech, kamionech, vlacích a na dalších místech konečně ukáže, že bageta není jediným řešením.

LOGISTICS RIDE má ještě jeden unikát.

Je celosvětově (pokud je mi známo) jedinou logistickou konferencí, která zveřejňuje seznam přihlášených firem a to včetně osob, které je budou zastupovat, a to vše již před samotným datem konání. Tento krok umožňuje efektivní plánování času po oba dva dny, které na této akci strávíte.

Všechny ostatní konference dávají do placu maximálně jména mluvčích (často jen těch, které si koupili) a doplňují je jmény sponzorů, kteří celou akci v duch čistého a popsaného PR financují.

Těším se na další akci naplněnou poznatky a praxí a věřím, že zbyde čas i na naši vzájemnou diskuzi.

Kdo ví, třeba zjistíte že na 4.0 koleji je vlak již na konečné a je třeba přesednout na 5.0, která vede mnohem dál.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář