Malé poklady velkých životů

Mnozí lidé si myslí, že velké věci mohou dělat jen velcí lidé. Stejně tak jsou toho názoru, že ty nejdražší věci stojí nejvíce peněz. Nehodnotí funkčnost. Nezajímá je kvalita. Zajímá je jen logo, a to bez ohledu na to hovoří-li o chlebu, či ponožce.

Nevychovala je k tomu společnost, ale lidé.

Lidé, pro které permanentní závist spojená s nenávistí ke všemu a všem, stala se základem života.

I přesto, že potkávám velké, potkávám i malé lidi stejně jako příběhy a věci

Sám je vyprávím a vytvářím

Jsou mi nápovědou a rádci a myslím, že zmíním-li jak dobré jsou právě vanilkové rohlíčky od maminky, které přikusuji s prožitkem lásky s k šálku čaje z čerstvých bylin, budou se Vám sbíhat sliny.

Rád bych se rozdělil, ale nejste tady.

I kdybyste to ke mně měli jen kousek, nebudu Vám moci dáti ochutnat. Dělí nás totiž nejen prostor, ale i čas. Moře času.

Moře tak krásné ve své tichosti a majestátnosti

Moře, nad jehož oběma konci nekonečna vychází stále ještě stejné slunce a střídá ho měsíc.

Malé bílé poklady, každý jiný, obalené v ještě bělejším vanilkovém cukru

Tak nedokonalé

Tak prosté

A přesto nepřekonatelné ve své křehkosti a chuti

250 lidí dostalo v roce 2019 ode mne k Vánocům pouzdro na vizitky vyrobené mýma vlastníma rukama. 250 lidí si v něm mohlo přečíst citát Carl Gustava Junga

ČLOVĚK NEDOKÁŽE ŽÍT ŽIVOT BEZE SMYSLU

A mé poděkování za to, že je právě on, či ona člověkem

Jen tři lidé na světě však přečetli si o jednu větu víc

Všichni můj dárek nosí od té doby s sebou. Stal se jejich součástí. Součástí jejich životů. Není na ozdobu, slouží k tomu, k čemu byl určen, přechovávání karet a bankovky pro všechny případy.

Všech 250 lidí však dostalo ještě jeden dar

UVEDOMNĚNÍ SI SAMA SEBE

Nebyl jsem a ani nyní nejsem člověkem vyhledávajícím možnosti, jak rozmnožit peníze a i přesto, že jsem rok od roku bohatší, to největší z bohatství mám kolem sebe, ne na svém účtu, či ve své peněžence.

Jsou to lidé, s nimiž se setkávám nejen na svých cestách, ale i na stránkách světa internetu, lidé, kteří mají jedno společné, a to lásku k životu bez přívlastků.

Básníci, Čtenáři, Malíři, Ženy, Muži, Děti. Všichni kdo váží si darů Země, bez ohledu na cenovku danou hamižníky s titulem vládců.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář