Máme Dost Času

Když jsem před několika lety zveřejnil článek o hřbitovech nových aut, vzbudilo to vášnivou diskuzi. Většina diskutujících se rozhořčovala nad tím, jak je to vůbec možné, a říkali, že by se to mělo zakázat. Neuplynuly ani dva roky a namísto studu, se začínají vlastníci chlubit.

A není to zdaleka jen o osobních aut

Firma VOLKSWAGEN použije nové, ale nefunkční letiště Willyho Brandta v Berlíně, jako parkoviště pro nové, ale neprodejné či neprodané vozy. Parkoviště za miliardy EUR bude pokryto vozy za další miliardy.

Církev neví, co s kostely, farnostmi a plochami, které tak vehementně stavěla, budovala a vlastnila, aby zjistila, že se o ně nedokáže starat a dát jim prvotní, natož druhotný život a smysl. URBEX je výstavním artiklem a zkáza cenou, za kterou si musíte připlatit.

Inspekce rozdává pokuty a ukazuje, že není třeba si dělat stres. Nějak bylo, nějak bude, stát to se státem vyřeší a bude. Vlaky plné klád jsou jen důsledkem hospodaření v němž kůrovec je nejmenším zlem.

Ministr dopravy chce snížit hmotnosti nákladů na kamionech a tím zvýšit objem prázdných a poloprázdných aut na našich silnicích, čímž dotáhne ještě rychlejšího poločasu rozpadu, za což je mu jeho bývalý zaměstnavatele a řadu dalších v oboru jistě (ne)skutečně vděčna malým spropitným na nové, národní. A když to nepomůže tak to pustí do kanálu, ale jen trošku.

Vědečtí pracovníci zjistili, že včelám se nejlépe daří v lomech, na betonu, kamenech a rozpálené asfaltu. Tam si svůj život skutečně užívají a příroda, květiny a květy je přestávají zajímat, mohou-li kličkovat mezi kusy kamenů a zažívat adrenalin na předním skle nákladních a osobních vozů.

Času fůru máme nejen v tuzemsku, ale i za oceánem, poté, co zrušili vyhláškou klimatické změny, ohrožení oceánů, nebezpečí ropných skvrn a Fracking uznali jako dar z nebes, začali se věnovat obnovení hrátek se clem, jako nástroje budoucího rozvoje SVÉHO.

A když máte času dost a nemůžete se dočkat, pak je možné strávit čas čekáním na nový mobil. NOVÝ MOBIL. NOVÝ MOBIL. NOVÝ MOBIL. NOVÝ MOBIL-

Omlouvám se trochu jsem se zasekl, to bude asi tou retro vlnou.

Ta je prostě super

Až na maličkost, že vlastně skoro nic nefunguje a z historie si místo kvality přístroj vzal jen jméno a vzhled a tak je to se vším.

Bereme z minula a jaksi zapomínáme, že za vývojem bylo víc, než je googlování a zkopírování obsahu. Výrobky a řešení byla dodávána proto, že byla třeba a nebylo jiných materiálů, jiných cest. Neexistoval internet, neexistovaly technologie vyzkoušené miliony během jednoho týdne a způsoby, jak dostat zboží z jednoho místa světa na druhé v okamžiku, tak krátkém, že si to objednavatel ani nedokázal představit.

Masa a Kvantita, převálcovala vše

A čas stal se jen další z komodit chystajících se na své první IPO

Uspěje?

To záleží jen na tom, čemu sami věříme.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář