Možná přijde i kouzelník

V pondělí 16.4.2018, tedy den po posledním slosování loterie štěstí, se na většině medií objevila zpráva, která mi připomněla oblíbený zábavný pořad, jehož název jsem si vypůjčil do názvu dnešního příspěvku, a to i přesto, že ve skutečnosti nese název následující

Do Účtenkovky se zapojilo přes 800 tisíc lidí. Příště se bude hrát o SUV
Pamětníci, pamatující dobu před loterií štěstí, si jistě vzpomenou na skutečnost, že nejchudších z Čechů před zahájením loterie samotné, propagoval tuto akci s vyjádřením, že jednou z hlavních cen bude vozidlo typu SUV.

Vozidlo se vypařilo a místo něj se objevilo vozidlo nižší třídy

Přemýšlím, jestli si nové SUV na sebe již vydělalo, když se už 800.000 lidi do loterie štěstí zapojilo.

Článek, přebírající informace z webu ministerstva financí nám pomůže pochopit správnou matematiku

Náklady na loterii štěstí (bez výher)                      34.000.000 Kč (ročně)

Souhrnná hodnota výher (měsíčně)                        3.600.000 Kč (měsíčně)

Prostředky doposud získané díky kontrolní funkci Loterie štěstí ????

Náklady na pracovníky ministerstva, kteří se agendou zabývají ????

Takže to znamená, že stát prostřednictvím Ministerstva Financí vydává měsíčně částku 6.433.333,33 Kč na loterii štěstí a zákal díky ní pravděpodobně lásku obyvatel, či možná spíše možnost, rozdělovat státní peníze těm, kdo si je zaslouží.

Transparentnost celé loterie a jejího slosování je totiž nežádaná, stejně jako ukončení. Vždyť co by to bylo za vládnoucí třídu, kdyby vazalům neposkytovala koblihu a hry a nechce za to nic víc než jejich vlastní životy.

Loterie Štěstí

Jak krásně to zní a když si uvědomíme, že právě to přeje připraveným, není důvodu se divit proč namísto negativních slov o nenaplnění představ představuje nám tisk vlastněný nejchudším z Čechů pravý opak. Čísla, která ohromí. Čísla, která říkají a příště máš šanci i TY.

Máme štěstí. Žijeme v právním státě, vedeni zvolenými vůdci, kteří transparentně zachází s penězi, které do státní kasy přitečou a hledají jejich nejlepší uplatnění pro veřejný prospěch bez ohledu na ten vlastní, soukromý. Neznají bratra, matku ni rodinu. Neúplatní. Charakterní. Upřímní.

.

.

.

A pak jsem se probudil a řekl si, že v takovém místě chci žít a protože není musím ho vystavět a jak jinak, než vlastníma rukama a vlastní hlavou a bude-li třeba, vynechám i krásné sny, protože těmi nás zásobují jen ti, kdo potřebují, abychom se z nich neprobudili, či nás přetrvávající bdělost již připravila o schopnost vnímat.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář