Nabízíme zájezdy už od roku 1990

Tato reklama zaujala mou dceru na jedné ze společných cest. Přečetla ji nahlas a zasteskla si, že není možné proniknout hlouběji do minulosti. Mám radost, že se naučila číst mezi řádky, že vnímá nevyslovené a jazyk je jí blízkým přítelem, bez ohledu na národnost.

Je stejně mladá jako Greta Thunberg, a i ona již byla za hranicemi státu.

Její portréty nemalují se na zdích domů

Své obrazy maluje a vystavuje doma. Ve vlastním pokoji a sdílí na elektronické síti.

Učí se sama.

A já z ní mám radost, mám možnost na jeden z jejích obrazů namalovaný jen pro mne, hledět každý den ve své Pracovně.

Nechodí stávkovat za klima, Nebojí se však vyslovit vlastní názor.

Učí se, a učí druhé

Má před sebou dlouho cestu a já vím, že bude-li pokračovat, bude to cesta dlouhá.

Udělám vše proto, aby se nemusela na své cestě brodit haldami odpadu na jedné globální skládce zvané ZEMÉ.

Když jsem začal psát tento článek, objevil se na mém displeji link na diskuzi s panem Václavem Smilem, Kanadským vědcem narozeným v Plzni.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=634&v=-sac18hUuI4&feature=emb_logo

Rozhovor je fascinující, a ještě více fascinující mi připadá, že jsem na youtube nenašel rozhovor v Českém jazyce, budu se však snažit a věřím, že se mi to do vydání článku podaří, přeci jen mám na to sedm měsíců.

Při pohledu na politickou scénu mi připadá, že cestu do minulosti povinně podnikají všichni politici. Jezdí se tam učit a zpět se vracejí poučení, že to, co bylo, vláda lidu ústy soudruha, je cestou nejlepší, obzvláště bude-li podpořena příjemnou a uklidňující atmosférou strachu a chladu.

Příchod dalšího ze Slovensky mluvících prezidentů je dána, a proto již několik let proniká slovenština na obrazovky a do médií, Je přeci třeba rozumět tomu, co nový prezident má na srdci, respektive na jazyku.

Jistě pak nebudou vznikat překlepy a nedorozumění, tak jako dnes

Před chvílí odešla další ze vzácných návštěv, kterých je má pracovna plná, stejně jako její návštěvníci jí samotnou. Další otázky i odpovědi, další obrazy, fotografie, vzorky.

Je příjemné vidět, že zatímco dříve ředitelé firem, které se mnou chtějí pracovat zvali mne do svých honosných prostor, aby se pochlubili velikostí stolů a továren, jimž vládnou pevnou rukou, jezdí nyní to samí ředitelé do prostor mé plzeňské Pracovny, aby odjížděli jako lidé.

Mnozí se tomu brání, odkládají nutný krok, posouvají ho o měsíce a roky, aby pak odcházeli se slovy, proč jej neudělali dříve.

Čas není mým nepřítelem, ale jejich. Stejně jako našeptávači dobra, kteří ví, že za peníze si lze koupit vše a hlavně je samotné.

Nemám nic proti cestám politiků do minulosti, neměli by se však již vracet

Doporučil bych na vstupu do sněmovny, parlamentu, na hrad, na soudy, do úřadů a ministerstev instalovat další bezpečnostní brány. Oproti těm stávajícím nehledali by zbraně, ale mozky, tam kde by scházely, nebyl by povolen přístup.

Třeba by stačila jediná otázka

Kdo ví?

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář