Nejčtěnější Manuál

S každým novým výrobkem je již řadu let, minimálně v zemích Evropské Unie nutné dodat návod na použití. Je jedno o jaký výrobek, či produkt se primárně jedná. Návod je nutností. Některé návody jsou stručnější, jiné obsáhlejší, jedno však mají společné.

Málokdo si je čte.

Je to tak a zamyslíte-li se, jaký je poměr návodů, které jste Vy sami přečetli, vs. ty které nečtete, protože věc, či výrobek přeci znáte, bude asi Paretovo Pravidlo neplatné, protože těch nepřečtených bude pravděpodobně k 95-98%.

I přesto je zákon vyžaduje.

A protože, jsou manuály a návody tak v módě, navíc podporované legislativou většiny států světa, rozhodl jsem se přidat ten svůj. Jmenuje se

NÁVOD NA IMPLEMENTACI PRŮMYSLU 5.0

Tedy, abych to upřesnil, jmenuje se

The INDUSTRY 5.0 IMPLEMENTATION GUIDELINE

Je celý psán v angličtině, a obsahuje kompletní postup na implementaci prostředí v němž odpady a plýtvání nemají místo, do firem a společností a nejenom tam. Návod totiž dává možnost implementaci provést i mimo průmysl jako takový, provést ji ve společnosti jako sociálním celku.

Jedná se o návod s více než 100 stranami budeme-li brát pohled normostran. Knihu, která vznikala po dobu 3, respektive 5, respektive 27 nebo možná dokonce 47 let a je možné, že ještě déle. V posledních třech letech však dostávala konkrétní podobu a každá stránka se zapisovala postupně do mé vlastní paměti, aby pak byla reprodukována na bílé ploše elektronického papíru.

NÁVOD NA IMPLEMENTACI PRŮMYSLU 5.0 jsem začal psát na den přesně tři roky po prvním oficiálním představení principů INDUSTRY 5.0 na stánkách svého blogu v sociální síti LINKEDIN. A aby toho nebylo málo, bylo to přesně měsíc a jeden den po úspěšné prezentaci myšlenek první průmyslové evoluce na konferenci FASHIONTECHDAYS ve Francouzském Roubaix.

To všechno, dohromady, způsobilo, že tlak, s jakým se slova hrnula ven, již nešlo vydržet a první den po osmi hodinách psaní, již světlo světa uvidělo téměř 30 normostran a další dny s přestávkou to pokračovalo až do poslední tečky.

S ní přišlo uvolnění

A telefonát od klienta, s nímž jednám o spolupráci více než 6 měsíců.

Prý to přeci jen nezvládne a chtěl by pomoci. S čím?

S implementací PRŮMYSLU 5.0 do vlastní továrny, dvou, či pěti, budou-li výsledky takové, jaké očekával.

Musím říci, že mne těší, časová souslednost, s jakou jednotlivé kroky přicházejí.

V době, kdy tento článek vyjde budu mít za sebou jeden a půl měsíce práce na jednom a půl měsíce práce na druhém projektu a věřím, že v úzké návaznosti budou přicházet další a s nimi i další lidé, kteří chtějí vykonávat smysluplnou práci a našli ji, stejně jako já v budování světa bez odpadů a plýtvání.

Je jen třeba udělat krok do neznáma.

Resp. je jen třeba udělat krok mým směrem, stejně jako Etiéne, kterému naše setkání v Roubaix již začíná měnit život a já věřím, že nalezne v našem poslání nový život, stejně, jako jsem to učinil já sám. CO je nejdůležitější je, že procitl a udělal první ze šesti kroků ROZEZNAL potenciál starých knih.

P.S. Kniha je dopsána, práce na ní však teprve začíná. Proofreading a jednání s vydavatelstvími, tisk a samotná distribuce. Je to ještě dlouhá cesta, já však věřím, že i ona bude probíhat v duchu PRŮMYSLU 5.0, tedy bez odpadů a plýtvání ve všech jejich podobách

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář