(Ne)Konečné štěstí

Na konci ledna letošního roku jsem na první ze svých přednášek nového roku ukázal účastníkům dvě podoby, jaké může na sebe vzít PRŮMYSL 6.0. Ta první je temná, bez světla, ta druhá je světlem naplněna a světlo nepochází jen ze slunce, ale ze zdroje mnohem silnějšího, z nás lidí.

Stejný závěr prezentace jsem začal používat i nadále a dnes si myslím, že je správný čas na to ukázat, že slova, která jsem použil a myšlenky, které jsem sdílel nejsou jen výmysly choré mysli, ale realitou a je proto nejvyšší čas si vybrat, kterou z budoucností zvolíme.

Já si dovolím zůstat v tomto článku u budoucnosti první, temné.

Tato nastane v případě, že po průmyslu 4.0 nastane průmysl 6.0 (pětka se zákonem vyřadí, či ještě lépe zakáže, pod přísným trestem) a nikomu to nepřijde divné, protože to bude pro dobro věci, stejně jako dění na Náměstí Nebeského Klidu.

Průmysl 4.0 je nazýván časem digitalizace práce

A funguje to, ve virtuálním světě můžeme každý být expertem na všechno.

Proto stačí jediné

Digitalizovat společnost, resp. jedince

Pak vše bude krásné

Všichni budou mít těla svých snů, práci svých snů, bydlení svých snů i partnery svých snů. Budou žít na místech svých snů a dělat vše co si jen vysní.

Stačí k tomu jediné.

Neprobudit se

Technologie, které nás na tento stav připravují již máme, a proto je stačí jen začít využívat intenzivněji, a i to se již nyní zkouší. Což takhle na místo zbytku života vyzkoušet, co to je žít ve světě virtuální reality jeden celý týden. Tady je výsledek

Doporučuji si vzít čas a těch necelých 17 minut zkouknout od začátku do konce, a to i přesto, že nerozumíte jazyku, kterým hovoří autor videa. Nevadí. Mnohé obrazy jsou tak silné, že tento nedostatek dokáží dost dobře nahradit.

V souvislosti s tímto testem jsme ale my v tuzemsku mnohem dál, zde se totiž ČEŠTÍ VÝVOJÁŘI POŠLOU SENIORY DO VIRTUÁLNÍ REALITY, POMŮŽE JIM S ORIENTACÍ VE SKUTEČNÉM SVĚTĚ

Jsou však aktivity několika desítek seniorů skutečným benefitem, nebo se jedná jen o další, širší průnik virtuální reality do běžného života. Ono totiž již použití slova „REALITA“ je zavádějící samo o sobě a já jsem přesvědčen, že nebude tak dlouho trvat a závislost na „VIRTUÁLNÍ čili NEEXISTUJÍCÍ REALITĚ“ bude charakterizována jako jedna z civilizačních chorob současnosti.

Co na tom, že Světové Ekonomické Fórum, Světová Banka, či Spojené Národy nechávají natáčet za desítky a stovky tisíc EUR videa, která říkají JE TŘEBA JEDNAT. Jediným jednáním je vytvoření videa a jeho publikace na sociálních sítích, vždyť každý je přeci připojený

https://dms.licdn.com/playback/C5605AQHxHCzjMB2uyw/1f2475e73315405a939911a7a28c6adf/feedshare-mp4_3300-captions-thumbnails/1507940147251-drlcss?e=1555938000&v=beta&t=EmqBFmDB3PoqB2xBPLXpGtlM2Ly8CZjA-H_naDHmPME

Po digitalizace práce zbývá jen digitalizovat člověka

Pak bude dosáhnuto (ne)konečného štěstí

Stačí jen

ZHASNOUT.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář