Vzpomínám si na tato slova napsaná na polním telefonu používaném na vojně. Byla velmi výrazná a nedala se přehlédnout. Jednalo se o „mobilní telefon“ který jsme v některých případech nosili s sebou například na obchůzce kolem muničního skladu a pro zprovoznění stačilo ho dráty připojit k síti.
Vážil necelé tři kilogramy
Nepřítel naslouchá rezonuje světem telekomunikací a prstem se poukazuje na čínskou společnost HUAWEI a zatímco se tak děje pak tiše jiná, americká společnost, kterou zná jen málokdo, AMAZON, podává patent, umožňující že by ALEXA poslouchala své majitele pořád a neustále.
Samozřejmě, že ne z důvodu špionáže, ale proto, aby jim splnila i ty jejich nejnitěrnější přání a dokázala je plnit dříve, než je vysloví.
Dostane-li povolení, ostatní jistě budou následovat (již to sice činí, jen o tom nemluví)
A tak se konečně obejdeme bez otravného OK GOOGLE, či SIRI
A naše myšlenky budou plněny hned a do výše našeho konta.
Nejsem odborníkem na komunikaci, jen o jejich prostředcích určených převážně pro koncové uživatele píši od devadesátých let minulého století.
Nejsem odborníkem na Čínu, jen s čínskými partnery obchoduji a jednám od počátku tisíciletí
Nejsem odborníkem na bezpečnost, jen se snažím o plnou otevřenost.
A přitom všem se snažím neztratit nadhled, ptačí perspektivu, jak se hezky říká v angličtině což činím hlavně proto, že o ně již mnozí dávno přišli a čím jsou výš, tím méně vnímají.
Politické špičky hovoří o lidech a už ani neví jak ne-politik vypadá.
Politické debaty prezentují křížence Nietscheho Nadčlověka s Nadsamcem pana Jarryho. A občas zjeví se i Messalina.
Neúspěšní jsou odcházeni a obdarováváni za mlčenlivost a vypadá to, že soudruh premiér se rozhodl podělit všechny stejným dílem dle návodu, který jsem mu dal před několika lety v jednom z jeho stranických listů v článku vysvětlujícím koncept strany KE KORYTU.
Čím více se potápí loď značky HUAWEI, tím méně padají dotazy, zda-li stejné riziko nehrozí u ostatních výrobců mobilních telefonů. Nehovoří se o tom, že stejné, ne-li důkladnější odposlouchávání provádí telefonní operátoři a již dávno i ti, díky jejímž serverům a sítím funguje mezinárodní komunikační síť nazvané INTERNET.
Sociální sítě, se svou odposlouchávací taktikou netají, naopak, postavili na ní své výnosné podnikání a rostou o sto šest.
A uživatelé dodávají obsah bez nároku na honorář, resp. ještě jsou ochotni za svoji práci platit.
Objevování dávno objeveného vypadá jako nový zázrak a trend a připomíná, jak jsem byl v osmdesátých letech napřed, když jsem v městské knihovně našeho městysu nosil domů z půdy vysvobozené balíky starých časopisů a divil se, jak mladé je rogalo, digitální hodinky a další vynálezy, které mi připadaly běžné.
Poučení se z chyb minulosti považuji za správné, problémem je, že dnešní vytažení, děje se pro pobavení a nikdo, či jen málokdo se zamýšlí nad genialitou minulého a možností aplikace v dnešní době.
Já tak činím a učím se staré kombinovat s novým dostávaje tak nečekané výsledky
Nebuďte hloupí a zkuste to také. Je to totiž jedna z možností, která Vám dokáže otevřít oči.