Novoroční přání Člověka

Dobrý den, dnes je poslední den roku a já si dovolím stejně jako v letech minulých Vám zaslat svůj pozdrav formou novoročního přání. Činím tak již od doby, kdy jsem se rozhodl každý den sdílet své myšlenky formou blogu a nevidím důvodu, proč bych tak neměl činit i dnes.

Před samotným napsáním jsem se rozhodl se podívat, jaká byla ta předchozí a přiznám se, že mne potěšila nejen jejich konzistentnost, odrážející mou odhodlanost jít za stanoveným cílem, ale i to, že již v tom prvním nazval jsem se člověkem.

Zde je pro ty z Vás, kdo budou mít chuť, či zájem, přehled

2014

2015

2016

2017

2018

To letošní přání je však jiné.

Jak jste si všimli není prezidentské, protože tento titul jsem v tomto končícím roce odložil a stejně tak není psáno, jako všechny předchozí, na konci končícího roku, ale v jeho polovině, protože dnes je 6. června 2019, je sobota a teploty by dnes měly opět stoupat nad třicítku.

Důvodem první změny je to, že právě v tomto roce jsem si uvědomil, že nejcennější titul, který mám možnost nosit jsem nezískal absolvováním školy, kurzu, či postupem v kariérním žebříčku, ale mám ho již od svého zrození, jen jsem si jeho hodnotu dlouho neuvědomoval.

Důvodem té druhé je skutečnost, že jsem v tomto roce začal cestovat časem a forma, která mne k tomu dovedla souvisí přímo s mým blogem. Začal jsem totiž i díky němu práci zítřka dělat dnes a postupoval tak krok za krokem až jsem se dostal k tomu, že v polovině roku píši toto Novoroční přání.

Přesnost, se kterou se napsané shoduje s realitou je vysoká a já přišel na to, že to není tím, že bych budoucnost předpovídal, ale tím, že ji sám vytvářím. Snad i proto jsem se setkal se snahou, číst mé blogy dříve, než tak učiní ostatní.

Zatím jsem nepřišel na to, jak tak učinit a přiznám se, že nevím, zda-li bych touto formou nezlomil klíč v zámku, což bych totiž velmi nerad, protože cesty jsou velmi osvěžující a pomáhají mi v práci, která stala se mým životem.

Možná, že se ptáte, co Vám chci a mohu jako člověk popřát.

Není toho mnoho, protože mnoho nepotřebujete

Přeji Vám, abyste se sami stali zase lidmi, každý z Vás Č L O V Ě K E M, protože žádný z umělých titulů, který dosáhnete, nebude mít skutečnou hodnotu tohoto jediného.

Přeji Vám, abyste našli ve své práci smysl. Nehledali ho v prostředcích, které za ni dostanete, ani v korporátních výročních zprávách, politických slibech a prohlášeních. Na to, abyste ho našli, musíte v sobě poznat, co Vám smysl dává a přináší, a to můžete poznat jen Vy sami.

Přeji Vám, aby Vaše práce i život byly prosté odpadů a plýtvání ve všech jejich podobách.

Přeji Vám, aby Vaše práce byla Vám radostí a její výsledky jste hrdě nosili s sebou a sdíleli s hrdostí s ostatními, kdo budou po Vašem boku bez ohledu na stav konta, které Vám výsledky Vaší práce po zásluze plní, pro klid Vaší mysli a možnost práci šířit dál.

Nakonec mi dovolte ještě jedno přání, soukromé.

Rád bych Vás potkal a potkával se i nadále s těmi, které mám rád a oni, i přes mou nedokonalost, mají rádi mne. Chtěl bych totiž svět bez odpadů a plýtvání budovat s Vámi a s Vámi do něj nejen nahlédnout, ale i vkročit, bude totiž naším dědictvím těm, kdo teprve přijdou.

Přeji Vám všem efektivní a krásný Nový Rok 2020

P.S. na záver si dovolím přidat i video přání, které jsem natočil krátce před Vánoci 2019, tedy 6 měsíců po napsání tohoto příspěvku.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář