Odevzdejte elektrošrot – Sponzorujte svého miliardáře

Dobrovolnosti se meze nekladou, je zažité a mnohdy zneužívané pravidlo. Počet nádob na elektrošrot roste a vysoko přesahuje několik desítek tisíc kusů (velkých). A další budou přibývat. No nejsou hodní ti všichni dobrodinci, kteří utrhují si od úst, abychom my měli kam házet naše starosti.

S ohledem na čtyři roky, po které se věnuji projektům prevence vzniku odpadu, jsem si vědom toho, že opak nahlas vytrubovaného je pravou skutečností. Kdeže dobrodinnost, kdeže odtrhávání si od úst, kdeže snaha o to, aby odpadu bylo méně a svět byl čistší.

Nic s toho nemá s lidmi, které odpady doslova a do písmene živí, vůbec nic společného.

Jako správní hospodáři se starají o to, aby jejich hospodářství rostlo a kdo je lepší pracovník, než dobrovolný dárce vlastní pracovní síly a člověk, který toho moc nemá, ale to co má rád dá na dobrou věc.

Vždyť když nad ní drží ochranou ruku Česká Národní Banka a Prezident a Politici, tak to bude jistě dobé.

Takovýto obrázek nám ukázali uliční-ci a nevím zda-li vůbec tušili, jako vypovídající hodnotu jejich akce má.

Možná, že se ptáte co mají co do činění popelnice na zlato a stříbro a elektrošrot, který zadarmo nosíme do státem a EU zaplacených odpadových nádob. Řekl bych, že skoro nic, až na maličkost. Tou je skutečnost, že právě ony dobrovolné kasičky – NA NOVÉ NÁRODNÍ, jsou nepřiznanou sbírkou na něco, co s národem a lidmi, kteří z ekologických pohnutek následují apelu medií, nemá co do činění.

Nevěříte?

Tak se podívejte na jedno zajímavé a ne tak úplně nové video a doporučuji vydržet po celou dobu.

https://www.youtube.com/watch?v=zU62hh3DBfg

Před jeho polovinou totiž zjistíte, že jste neodevzdali zdarma starost, ale radost, kterou už na zlato a další drahé kovy promění někdo úplně jiný. Někdo, kdo se s nimi, dělit nebude, nemá proč.

Vám přeci musí stačit dobrý pocit a jim

Oni nikdy nebudou míst dost a budou chtít pořád víc, aby oficiálních 25.000.000.000.000.000 Dolarů oficiálně deklarovaných jako hodnota globálního odpadového hospodářství ještě narůstalo.

Na závěr jen otázka.

Kdy odnesete svůj další spotřebič?

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář