Opička v hlavě

Na stejné konferenci, na které jsem dostal od zástupce firmy BUREAU VERITAS jasnou odpověď, jsem se dozvěděl, že mám v hlavě opičku a to přesto, nebo možná právě proto, že jsem abstinent. Má ji totiž v hlavě každý a je jen na něm, či na ní, dokáže-li s ní žít v harmonii.

Informaci výše podal na začátku konference LOG-IN jakýsi pan Mühlfeit, Jan Mühlfeit, člověk, který před stovku mužů a žen v obleku, či společenském oděvu vystoupil v džínách a tričku a nebál se použít vulgárního výrazu proto, aby dal své myšlenky pochopit i lidem, kteří jiným výrazivům, než politickým, dnes již nerozumí.

Pan Mühlfeit je obyčejný člověk, který na své cestě životem nejen pracovat s Okny, on je dokonce řídil asi tak na polovině Zeměkoule a to téměř dvě desetiletí, což zatím nikdo nedokázal zopakovat, kromě zakladatele, který se však již delší dobu věnuje jiné činnosti.

Ne nadarmo byl organizátorem konference pan Jan požádán o úvodní slovo.

Je totiž leadrem, který umí zaujmout, a to nejen tím, co dokázal, ale i tím, jakou cestou jde, a jak uplatňuje vše co ho život naučil a učí dál.

Chcete-li probudit lidi ve firmě, zkuste zorganizovat workshop, který povede. Bude to drahá záležitost, ale každá investovaná koruna se Vám vrátí tisíckrát zpět, ze dveří totiž budou vycházet jiní lidé a stejně tak tomu bylo na konferenci samotné a potlesk, který zněl nebyl z těch vlažných, spíše naopak.

Důvodem proč o tom píši, není snaha stát se externím prodejcem, toho totiž pan Mühlfeit, ani jeho práce nepotřebují. Píši proto, že v souladu se slovy a myšlenkami, které pronášel, jsem by hrdý na skutečnost, že jsem to, co buduji postavil na stejných a pevných základech, a ne na snaze vydělat za každou cenu, bez ohledu na dopady.

Byl jsem pyšný ještě na jednu věc, při otázce, zda-li má někdo dotaz jsem byl nejen prvním, ale jak se ukázalo v průběhu celé konference i jediným, kdo se nebojí se ptát a nejenom to. Byl jsem hrdý na to, že odpověď na otázku „CO SI MYSLÍTE O PRŮMYSLU 4.0, KDE STROJE MAJÍ NAHRADIT LIDI?“ pan Mühlfeit odpověděl tak, jako kdyby četl mé myšlenky, či blog.

Nahradit lidi stroji, bez smysluplné náhrady činnosti pro lidi samotné, je chybný krok.

Věřím, že jsem se s panen Mühlfeitem neviděl naposledy, naopak, věřím, že PRŮMYSL 5.0, tak jak vzniká, je definován a implementován z malé země ve středu Evropy, bude mít dalšího tvůrce, jenž již svým jménem dokáže zajistit, že bude nejen definice první na google, ale i v myšlenkovém nastavení lidí, kteří v průmyslu žijí, průmysl budují a mají v rukách to, zda-li se zeměkoule a její okolí bude dále měnit na skládku, či zda bude zase vypadat tak, jak si ji pamatuji z prvních pořízených záběrů satelitu, jenž člověk poslal na oběžnou dráhu proto, aby se přesvědčil, že Země, je skutečně kulatá.

Zajímavostí konference bylo mimo jiné i to, že na jejím konci, se konala panelové diskuze k tématu, zda-li je správná finanční podpora státu pro výstavbu zahraničních skladů na české půdě. Mezi diskutujícími byl totiž jiný muž, pan Vladimír Pikora a on, ač nelogistik, byl jediným, kdo mezi odporníky dokázal na mou otázku, která nakonec celou konferenci i zakončovala jasnou a hlavně jednoznačnou odpověď.

Všichni ostatní, snad v obavě, že velký bratr naslouchá a oni by mohli přijít o své profity vyplývající často ze slepoty osla vidícího mrkev zavěšenou před jeho očima, nedokázali, či nechtěli říci jasné ANO, či NE, ale bryndali kolem sebe omáčku a polévku bezobsažných slov v nichž realita a skutečnost, byly vzdálené stejně jako peklo a ráj, jak jistě by podotkl pan Kancléř, který namísto statků světských rozhodl se řídit ty státní a nemyslím, že nachází uspokojení, který hledal u cesty k bohu, je však možné, že se mýlím.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář