PackSummit 2018

Dne 4.října 2018 bude Praha místem konání jedné z nejdůležitějších událostí obalového průmyslu mimo oblast veletrhů a výstav. Jedná se o akci PACKSUMMIT, která je pořádána jednou ročně v některých z členských zemích a letos (již poněkolikáté) v Praze.

Na rozdíl od podobných akcí nedává organizátor hlavní prostor PR a Marketingu jednotlivých firem, nýbrž odborným a praktickým diskuzím nejenom na téma současného obalového průmyslu jako celku, ale i jeho vývoje.

Snaha oprostit se od maličkostí a jednotlivců je dobře vidět již na složení mluvčích a celého programu. Programu, kterým bude provázet odborník z obalového průmyslu, specialista na fixaci nákladů a nejenom na ni, pan David Marouš.

Mám tu čest se s panem Maroušem nejen znát osobně, ale několikrát jsme měli možnost řešit i zajímavé projekty a vést diskuze daleko za rámec jeho core businessu, kterým je bezpečná fixace.

Je jedním z lidí, kteří navštívili mou plzeňskou kancelář.

Jedním z těch, s nimiž hovoříme shodným jazykem a není to jazyk český, ani anglický, ty jsou jen prostředkem.

Myslím, že právě i tyto skutečnosti jsou důvodem toho, proč pan Marouš, když se dozvěděl o akci ČISTĚ ČESKEM, v rámci které jsem se rozhodl objet naši republiku na elektrické jednokolce, nabídl jako první, že mne bude doprovázet na kole a to jak pro větší bezpečnost, tak pro šanci pokračovat v diskuzích, které jsme započali.

Důvod proč o PackSummitu 2018 píši je však ještě jeden.

Organizátor mi nabídl tu čest, účastnit se jako jeden z mluvčích.

Učinil tak poté, kdy odpovědná osoba navštívila prostory Plzeňské kanceláře IBCSD LAB, prostory, které jsou vybaveny výhradně výstupy projektů systémové prevence vzniku odpadu, tedy INDUSTRIAL UPCYCLINGu a většina vybavení vznikla pod mýma rukama právě z použitých obalů vykoupených u klientů a partnerů v režimu přebytků výroby.

V týdnu na jehož konci píši tento příspěvek nám například do systému vstoupilo

  • 6.000 ks plastových KLT boxů o rozměrech 600x400x120 mm, označených číslem projektu, pro který původně byly určeny, než se staly přebytkem, a byly nabídnuty k dalšímu využití
  • 1.500 ks paletových ohrádek o rozměrech 1200x800x200 mm, tmavých, sloužících pro lepší fixaci nekonzistentního zboží na paletě
  • 100.000 ks měkkých pěnových děličů – listů, sloužících k ochraně citlivého přepravovaného zboží
  • 2 boční regálové zakladače s výškou zdvihu 8,5 a 10 m
  • Kartonové krabice a mnoho dalšího

Důvodem, proč klienti a partneři do systému INDUSTRIAL UPCYCLING své použité obaly, ale i technologie, či neshodné výrobky vkládají je prostý. Rozhodli se totiž po našem osobním setkání, že budou raději generovat profit než odpad, a to jim chválím.

Nejen, že mají možnost své přebytky odprodat a generovat tak nečekaný zisk, ale zároveň v systému mohou sami nakoupit, ne však to, co budou někdy možná potřebovat, ale to co potřebují právě teď a to za výhodných podmínek.

Mnozí tak atakují hranici ZERO ROI a je dobře, že již integrovali INDUSTRIAL UPCYCLING, který je nejenom základem pro PRŮMYSL 5.0, ale i celého světa bez odpadů a plýtvání, do své firemní strategie, ale i do nákupu, který při poptávkách ověřuje nejdříve dostupnost použitého, než začne poptávat nové.

Těším se, že na PackSummitu 2018 uvidím i Vás a budeme si moci říci, kdy začneme INDUSTRIAL UPCYCLING aplikovat ve Vašem závodě, či Vaší společnosti. Kromě jiného budete moci vidět jako první na světě obaly, které budou PRŮMYSL 5.0 celosvětově doprovázet.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář