Plošné zvýšení platů v Čechách

A je to tady. Zpráva, na kterou tolik lidí čekalo. Ministerstvo oznámilo, že bude zvyšovat platy o tisíce. Bude se jednat o skokové zvýšení, tedy o částky, na které tuzemský důchodce v průměru čeká desetiletí, resp. ještě déle.

Bude se jednat o plošný krok.

SUPER.

Je tam jen malý háček.

MUSÍTE BÝT VE VĚZENÍ.

Je to tak. Zpráva, kterou vydalo Ministerstvo spravedlnosti, se týká vězňů.

Znamená to, že budete-li si chtít výrazně polepšit, je nejlepší cesta k tomuto kroku přes trestný čin, který Vás dostane do vězení. Ministerstvo sice neřeklo, jaká budou kritéria stanovení nástupniho platu, ale věřím, že se poradilo s některou z poradenských společností, s nimiž konzultuje obsazení ve svém vlastním revíru a systém bude jistě transparentní a motivující.

Jestli si myslíte, že výše uvedené řádky jsou vtip, zklamu Vás, není, podívejte se na link pod touto větou.

Myslím, že obecně se nejen naše vláda snaží o to, aby se její občané měli co nejlépe a cítili se ve své zemi jako doma. Mají se tak dobře, že někteří začali již nabízet svůj důchod, příchozím, podívejte se sami.

„Žijeme v bohaté době, jediným pocitem nedostatku, který pociťujeme, je snaha mít víc.“

Toto jsou slova, kterými začíná má přednáška na téma FOOD WASTE, či-li plýtvání jídlem. Přednáška, ve které nejen konstatuji, že se plýtvá, nýbrž i ukazuji cesty a nástroje, kterými v tom jde zabránit. Je ovšem otázka, zda-li to chceme dělat, ono totiž je mnohem zábavnější dívat se na fotbal, kde milionový kluci, hrají o to kdo dá gól a korunový sázkaři vyhrávají své výhry.

Není to krásný svět?

Je.

Pro ty, kdo neovládají němčinu, přídám překlad textu výše. „Za 22 milionů EURO můžete buďto koupit jednoho fotbalistu, nebo jeden rok živit 5.276.919 dětí

Ale jen pro několik málo jedinců, kterým slepota zbytku přináší částky, o kterých se jiným ani nesnilo.

Dnes, když jsem projížděl Plzní a vyděl spoušť, kterou zanechal hudební festival Bolevák, po svém jepičím několikahodinovém životě, mi běželi v hlavě dvě otázky. Tou první bylo, jestli je možné v tuzemsku pořádat kulturní akci bez alkoholu (pivo a vino jsou také alkohol).

Tou druhou Proč platit Daně? Nešlo by rovnou platit Andrejovi!

Před závěrem se jen dovolím zamyslet pro zaostalá země, jako je HOLANSKO, dělají pravý opak a věznice, místo toho, aby se plnili zejí prázdnotou. Copak neví, že lidé za mřížemi drží směr a krok mnohem lépe než ti, které zdi neomezují. Představte si, že jsou na tom tak zle, že dávají zpět peníze lidem, kteří je vydělávali, často celý život. To to teda dopracovali, nemám-li pravdu.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář