Plzeň Plná Piva

Původně jsem měl za to, že projekty PPP jsou projekty spojení státního a soukromého sektoru (což jsou však téměř všechny), čím dál si však myslím, usměrněn životem v Plzni, že je to něco zcela jiného. Předpokládám, že město od města bude se to trochu lišit, dle toho, kdo platí.

Plzeň dělá Pivovar

Je přeci Český (což dávno není pravda). A proto je třeba ho podpořit. Zábor náměstí opakovaný několikrát za rok, slavnosti piva, jejichž frekvence roste, to vše jen a pouze pro město a jeho dobré jméno? Kdeže ty doby jsou.

Japonští majitelé chtějí jedno

Zisk a know-how

Proto kupovali od majitelů z jižní Afriky, kteří, ač se snažili sebevíc, prvního získali dost, ale druhé se vyvést nepovedlo.

Je na čase aby to zkusil někdo jiný a pak, prodáno se ziskem, začnou se měnit vizitky a vizuály, aby bez pohnutí jediného kamene, stal se Český poklad, pokladem Japonským.

Stačilo převést dohodnutou sumu na další nečeský účet.

Pracovníkům přebíhajícím ráno na červenou, aby stihli píchačky je to jedno. Hlavně že platí.

Mění se jen KPI a podpis jenž kdysi znamenal majitele, jenž, na výplatní pásce vyjadřoval svůj dík za dobře vykonanou práci už dávno nahradili jedničky a nuly. Podpis nese jen každý z vytýkacích dopisů připravených před rychlým odchodem a výměnou za levnější ruce.

Plzeň Plná Piva

A

Střepů

V žádném jiném z českých a zahraničních měst jsem v ulicích nezažil tolik střepů jako v Plzni. Mezery mezi dlažebními kostkami jsou jimi vystlány a je málo z těch kdo nepřišli o duši

Já již sedmkrát a naposledy den před napsáním tohoto článku

Téměř 2000 km na nejtenčí elektrické jednokolce než jí ušla duše při jízdě přes náměstí plné halekajícího davu a pokryté stany a stánky, které pod různým kabátem nabízejí jedno

PIVO a ALKOHOL

Tekutou radost

Tekutou pýchu, která tak píchá.

Na chodnících unavení

Dopíjeli zbytky u stolů

Ustlali si na lavičce, či na zemi

Již tak milují

Bez ohledu na věk v jedné ruce cigaretu a v druhé půllitr, hrdinové doby, než v pátek vezmou transparenty a budou žádat o vystavění lepší budoucnosti, protože v té dnešní žít nechtějí.

Plzeň je krásné město, které redukováno je na Pípu

Místo pěti řek, pět piv

Místo střízlivosti opička

Tak se slaví

A střepy, zameteme mezi dlažbu, a jednou za čas vypustíme Bory a rozdáme košťata a lopaty, však někdo to uklidí, tak proč si dělat hlavu.

Poslední video bylo natočeno šest měsíců po pořízení poslední fotografie a napsání tohoto článku. Bylo pořízeno ve stejném městě, při cestě do práce v 1:30 ráno

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář