Pohádky

Když jsem se rozhodl napsat dnešní článek, měl jsem pro něj jiný název, jmenoval se NEKONEČNÉ LŽI, po dokončení poslední věty včerejšího příspěvku jsem se ho však rozhodl pojmenovat jinak. Důvod je prostý, lži jsou mnoha lidem již ukradené, ale pohádky si rád poslechne každý.

Ty mé dnešní budou spíše leporelem plným obrázků doplněných texty, překládat však budu jen ty anglické, jako například tento

Mléko nevyrábím proto, že jsem kráva. Vyrábím ho proto, že jsem Matka.

Další je z deníku soudruha

a přečtete-li si obsah zjistíte, že bombastický titulek je jen lákadlem pro zvýšení vyšší čtenosti. Ze sloupů vysokého napětí, totiž zůstali jen kusy sloupů napětí mnohem nižšího, a dům stojí jen na nízkých kůlech.

Další titulek nepotřebuje komentáře

Snad jen link na spojitost majitele média a čínské strany

Další dvě můžeme spojit v jednu s podtitulkem, nejde-li o peníze, nejde o nic. Bohatí totiž tvrdí, že chudoby se bát nemusí(me)

Zprávy z tuzemského tisku mi připomínají „jídelní lístek“ jednoho tuzemského ústavu z roku 1932. Také vyšel v denním tisku.

Přemýšlím, jak se Vám dnešní pohádka líbila.

Hezká? Příjemná? Plná zvratů a dobrodružství?

Napsal ji život a oproti dílům jiných pohádkářů má jednu zvláštnost. Její hrdiny potkáváme na ulicích, díváme se na ně v televizi, posloucháme je v rádiu a na internetu a i přesto, že s nimi nesouhlasíme, zvedáme ruku vždy, když zeptají se ŽE ANO?

Blíží se další konec měsíce a s ním se přiblíží i konec roku.

Roku, který pro mnohé znamenal změnu podstatně větší, než si sami chtěli připustit.

Možná to je tím, že

KRÁLOVŠTÍ VEPŘI

JSOU STÁLE

VE PŘI

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář