Policie Pomo Pije

Na tato slova jsem si vzpomněl poté, kdy jsem ráno našel svou pracovní e-mailovou schránku plnou SPAMu, reklamy internetového prodejce na prodej ANTIRADARŮ, tedy nelegálního zařízení pro vybavení vozidla.

Mám trochu obavy, že slova použité v názvu mnoha čtenářům moc neřeknou a proto upřesním, že jde o titul knihy, detektivky, která byla součástí série detektivních románů autorské dvojice Maj SjöwallPer Wahlöö. Kniha stará jako já a vzpomínám si, že jak ona, tak další z pera těchto autorů, patřila k mé oblíbené četbě ve školním věku.

Možná Vás napadá, proč se zlobím nabízí-li mi někdo možnost ušetřit a jezdit, jak rychle budu chtít, radary – neradary. Podívejte se sami na důvod mého rozhořčení. Namísto toho, abych viděl ve své e-mailové schránky pracovní e-maily klientů a partnerů, musím se proklikat nabídkou antiradarů, natahovacích hadic, mlžných bran a dalších potřebných věcí.

Tuzemská legislativa na nevyžádanou poštu myslí a uzákonila, že je zakázáno nevyžádanou reklamu zasílat.

Ale. Ono to nefunguje.

V každém reklamním E-mailu má být možnost odhlášení – ZDE NENÍ!

Na každém internetovém obchodu má být adresa a kontakt na provozovatele – ZDE NENÍ!

Na internetu se nepohybuji první den, proto mne napadlo se při paní tohoto článku podívat nato, kdo je vlastníkem stále se střídajících domén, z nichž nevyžádané reklama chodí.

A když jsem se podíval, bylo mi hned jasné, proč nejsou České zákony odesilatelem brány v potaz, JE TO MAĎAR. To nemyslím jako urážku, on je skutečně Maďar, podívejte se sami.

Registrant Contact Information:

Name

ROLAND VIRAG

Organization

Address

TOLNAI U. 2 A.

City

BEKSCSABA

State / Province

BEKES

Postal Code

5600

Country

HU

Phone

+38.305984124

Email

 

Tak proto nebyla tuzemské justice schopna konat. Maďarsky v ní totiž nikdo nemluví.

Je však možné, že jsem při psaní dnešního příspěvku objevil mimochodem důvod problému nezákonné migrace. Oni nám nerozumí a my zase jim.

Při projížďkách městy na elektrické jednokolce jsem si všiml, jak se mění složení lidí v ulicích měst. Pomalu, ale jistě mizí „obyvatelé“ a na místo nich jsou „dobyvatelé“ s nejrůznější barvou kůže, a jazykem, kterému často nerozumím.

Co však mají všichni společné, nikdy, až na výjimku, nevidíte jedince, vždy jdou ve skupině a většinou je větší než dva lidé.

Nedávno jsem si přečetl slova pana Chovance potvrzená dalšími politiky, o počtu legálních imigrantů, které jsme přijali (a kteří ve většině z Čech rychle utekli). Protože se nikdo nepokoušel spočítat nelegální „obyvatele-dobyvatele“ zkusil jsem o jedné ze svých Plzeňských jízd sám.

Jako kritérium jsem si vzal počítat Čechy a „nečechy“

Jezdil jsem centrem města 90 minut a v aplikaci počítadlo, jsem prováděl dopočet. Ještě dodám, že byla sobota dopoledne.

Výsledek?

Zde je

Čechů                   76

neČechů             367

S ohledem na tuto skutečnost bych doporučil zákonodárcům se zamyslet na tím, zda-li nepozměnit pravidlo NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ na NEZNALOST ZÁKONA NEZAJÍMÁ

Bylo by to totiž přesnější a srozumitelné pro všechny

Před závěrem bych se rád zeptal, neznáte-li funkční adresu, kam bych mohl zaslat informaci o poškozování práva a mé osoby. V sousedním Německu taková existuje a odesilatel nevyžádané reklamy dostává téměř obratem fakturu od právního zástupce, s dopočtem částky v řádech stovek až tisíců EUR, za poškození jeho klienta a když neuhradí, následuje rychle zprocesovaná žaloba a to bez ohledu na to, pochází-li odesilatel z Německa, ČR, Maďarska, či Rumunska.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář