Politika Poškozuje

Je konec listopadu, poslední listopadový pracovní den a za dveřmi je prosinec. Nevím, zda-li jste to zaregistrovali, ale na českém internetu již probíhají diskuze o změnách názvů měsíců roku tak, aby lépe odpovídaly skutečnosti, prosinec se jmenuje Darovec.

Tento článek však píši o něco dříve, pár dní před koncem měsíce května a námět dodal mi internet v kombinaci s výsledky letošních voleb do evropského parlamentu. Třešničkou na dortu k mému rozhodnutí byla skutečnost, že recesistická strana s názvem ANO VYTROLÍME EUROPARLAMENT, dokázala získat 1,57% hlasů a stala se desátou nejsilnější stranou ve státě.

To by mi až tak nevadilo jako to, že tím, že se pro ni vyslovilo v těchto volbách 37.046 voličů má nárok na 1.111.384 Korun ze státního rozpočtu, určených pro „pokrytí předvolebních nákladů“

Politiku dělají politici.

Určují pravidla, dle kterých se sami neřídí

A Odměňují se za chyby, které udělají.

Možná je škoda, že se ještě nevyučuje politikaření na školách a není v osnovách od mateřských škol, protože stejně jako kouření mohlo by se i ono stát další politickým zázrakem.

„Nic neumíš, staň se politikem“

Slyšel jsem kdysi dávno a slýchám to dodnes

Nová politická strana dostane prostředky

Musí však něco dodat jako protislužbu, či zahráním divadla, které sklidilo potlesk 74.092 rukou, jeho funkce a činnost skončila? To již nikdo neřeší.

Není to však řešením naší budoucnosti?

Stačí nám sehrát dobré představení a máme vyděláno.

30,- korun na osobu

Nebo, chcete-li 10 rohlíků nebo půlka másla.

Tak váží si politici jeden život.

V tuzemsku trvalo více než desetiletí, než se na krabičkách cigaret objevil nápis, že kouření škodí zdraví. Za odměnu byl jeden z příznivců kouření a vášnivý kuřák povýšen za dobře udělanou práci a zástupce největšího výrobce cigaret se stal, resp. stala členkou rady která má pomáhat českým firmám.

Pro politiky má hlas jednoho voliče cenu deseti rohlíků (v parlamentním bufetu dokonce dvojnásobek), je to ovšem cena jednorázová, platí jen před volbami. Po nich se opět volič, stane bezejmennou figurkou, starostí těch, co mají na pět let vystaráno.

Do Evropského parlamentu bylo zvolen dvacet jedna politiků

Nikdo z nich nemá zapotřebí se starat o živobytí, v Evropském parlamentu je peněz dost a bez práce, tak proč to nezavést jako plošnou míru. Garantovaný příjem. Čím méně uděláš, tím více dostaneš. Jednoduchá pravidlo pro ruce za zády.

Skutečnost, jestli drží kladivo, srp, vidličku, či nůž, je bezpředmětné

Bezpředmětné proto, že jsou zvoleni na místo, kde jedinou jednotou je střecha nad hlavou a bezpracný zisk, vše ostatní je totiž

Turistický salám z dílny soudruha premiéra

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář